Okręgowe rozgrywki w piłce nożnej woj. warmińsko-mazurskiego (2012/2013)
Wygląd
Ekstraklasa - III liga
[edytuj | edytuj kod]Drużyny z województwa warmińsko-mazurskiego występujące w ligach centralnych i makroregionalnych:
- Ekstraklasa - brak
- I liga – Stomil Olsztyn
- II liga – Olimpia Elbląg, Concordia Elbląg
- III liga – Huragan Morąg, Mrągovia Mrągowo, Start Działdowo, Motor Lubawa, MKS Korsze, Granica Kętrzyn, Olimpia 2004 Elbląg, Płomień Ełk, Sokół Ostróda
IV liga
[edytuj | edytuj kod]Poz. | Klub | M | Pkt. | Bramki |
---|---|---|---|---|
1 | Barkas Tolkmicko | 30 | 81 | 93-12 |
2 | Znicz Biała Piska | 30 | 71 | 98-31 |
3 | Rominta Gołdap | 30 | 64 | 59-28 |
4 | GKS Wikielec | 30 | 59 | 62-32 |
5 | Pisa Barczewo | 30 | 52 | 60-40 |
6 | Stomil II Olsztyn | 30 | 41 | 58-54 |
7 | Omulew Wielbark | 30 | 38 | 35-41 |
8 | Mamry Giżycko | 30 | 36 | 45-65 |
9 | DKS Dobre Miasto | 30 | 35 | 30-47 |
10 | Vęgoria Węgorzewo | 30 | 34 | 48-65 |
11 | Drwęca Nowe Miasto Lubawskie | 30 | 33 | 47-54 |
12 | Zatoka Braniewo | 30 | 31 | 36-61 |
13 | Start Nidzica | 30 | 28 | 37-64 |
14 | Orzeł Janowiec Kościelny | 30 | 25 | 42-72 |
15 | Polonia Iłowo | 30 | 24 | 27-70 |
16 | Błękitni Pasym | 30 | 19 | 33-74 |
Klasa okręgowa
[edytuj | edytuj kod]grupa I
[edytuj | edytuj kod]- awans: Victoria Bartoszyce, Mazur Ełk
- spadek: Zryw Jedwabno
grupa II
[edytuj | edytuj kod]- awans: Olimpia Olsztynek, Warmiak Łukta
- spadek:Dąb Kadyny
Klasa A
[edytuj | edytuj kod]- grupa I:
- awans: Śniardwy Orzysz
- spadek: brak
- grupa II:
- awans: Zalew Frombork
- spadek: Victoria Rychliki
- grupa III:
- awans: Fortuna Dorotowo Gągławki
- spadek: Strażak Gryźliny
- grupa IV:
- awans: Radomniak Radomno
- spadek: Tessa Tuszewo
Klasa B
[edytuj | edytuj kod]- grupa I - awans: Fala Warpuny
- grupa II - awans: Gmina Braniewo
- grupa III -awans: KS Mroczno-Grodziczno
- grupa IV - awans: LZS Różnowo
- grupa V - awans: Pisa II Barczewo
Wycofania z rozgrywek
[edytuj | edytuj kod]Kormoran Ruszkowo, Zalew Kamińsk, Barkas II Tolkmicko, Ikader Redaki, Saturn Sławka Wielka, Kormoran Lutry, Iskra Dywity, Hetman Baranowo, WKS Dąbrówka Wielka, Orzeł Przezmark, ZKS Olimpia Elbląg, Tempo Wipsowo, Olimpia 2004 Elbląg, Olimpia 2004 II Elbląg, Perkun Orżyny
Nowe zespoły
[edytuj | edytuj kod]LZS Świątki-Skolity, Barkas II Tolkmicko, LKS Spręcowo, Czereś Sport Olsztyn, Perkun Orżyny, Żagiel Piecki, Sparta Kwietniewo
Uwagi
[edytuj | edytuj kod]- Fortuna Wygryny zmieniła nazwę na MKS Ruciane-Nida