אליפות אירופה בשחייה 2021
מראה
ערך זה עוסק באירוע אקטואלי או מתמשך
| ||
ערך זה עוסק באירוע אקטואלי או מתמשך | |
עיינו גם בפורטל פורטל השחייה הוא שער לכל הערכים והנושאים הקשורים לשחייה תחרותית. הפורטל מציג את כל האלופים האולימפיים, אלופי העולם, את שיאי העולם, את אליפויות אירופה וכן את כל שחייני העלית הישראלים לדורותיהם. |
אליפות אירופה בשחייה נערכת בבודפשט, הונגריה ובאגם לופה, מה-10 במאי, ועד ה-23 במאי 2021. תחרויות השחייה, שחייה צורנית ותחרויות הקפיצה למים נערכות בדנובה ארנה (אנ'), ותחרויות השחייה במים פתוחים נערכות באגם לופה. התחרות נדחתה ממאי 2020 בשל מגפת הקורונה.
שחייה
שיאי עולם
שיאי אירופה
שחייניות מצטיינות
שחיינים מצטיינים
המנצחות והמנצחים
נשים
התחרות |
||||||
---|---|---|---|---|---|---|
50 מטר חופשי | ||||||
100 מטר חופשי | ||||||
200 מטר חופשי | ||||||
400 מטר חופשי | ||||||
800 מטר חופשי | ||||||
1500 מטר חופשי | ||||||
50 מטר גב | ||||||
100 מטר גב | ||||||
200 מטר גב | ||||||
50 מטר חזה | ||||||
100 מטר חזה | ||||||
200 מטר חזה | ||||||
50 מטר פרפר | ||||||
100 מטר פרפר | ||||||
200 מטר פרפר | ||||||
200 מטר מעורב אישי | ||||||
400 מטר מעורב אישי | ||||||
4x100 מטר חופשי | ||||||
4x200 מטר חופשי | ||||||
4x100 מטר מעורב | ||||||
גברים
התחרות |
||||||
---|---|---|---|---|---|---|
50 מטר חופשי | ||||||
100 מטר חופשי | ||||||
200 מטר חופשי | ||||||
400 מטר חופשי | ||||||
800 מטר חופשי | ||||||
1500 מטר חופשי | ||||||
50 מטר גב | ||||||
100 מטר גב | ||||||
200 מטר גב | ||||||
50 מטר חזה | ||||||
100 מטר חזה | ||||||
200 מטר חזה | ||||||
50 מטר פרפר | ||||||
100 מטר פרפר | ||||||
200 מטר פרפר | ||||||
200 מטר מעורב אישי | ||||||
400 מטר מעורב אישי | ||||||
4x100 מטר חופשי | ||||||
4x200 מטר חופשי | ||||||
4x100 מטר מעורב | ||||||
טבלת מדליות בשחייה
מקום | מדינה | זהב | כסף | ארד | סך הכל |
---|
קפיצה למים
נשים
התחרות |
||||||
---|---|---|---|---|---|---|
מקפצה גמישה ממטר אחד | אלנה ברטוקי איטליה |
259.90 נקודות | מישל היימברג שווייץ |
255.55 נקודות | קיארה פלאקני איטליה |
254.15 נקודות |
מקפצה גמישה מ-3 מטר | ||||||
קפיצה סינכרונית ממקפצה גמישה מ-3 מטר | ||||||
פלטפורמה קשיחה מ-10 מטר | אנה קונניכינה רוסיה |
365.25 נקודות | יוליה טימושינינה רוסיה |
329.20 נקודות | אנדראה ספנדוליני-סיריקס בריטניה |
326.60 נקודות |
קפיצה סינכרונית מפלטפורמה קשיחה מ-10 מטר | ||||||
גברים
התחרות |
||||||
---|---|---|---|---|---|---|
מקפצה גמישה ממטר אחד | פטריק האוזדינג גרמניה |
427.75 נקודות | ג'ק לו הממלכה המאוחדת |
402.90 נקודות | ג'ובאני טוצ'י איטליה |
402.50 נקודות |
מקפצה גמישה מ-3 מטר | ||||||
קפיצה סינכרונית ממקפצה גמישה מ-3 מטר | גרמניה פטריק האוזדינג לארס רידיגר |
426.78 נקודות | רוסיה יבגניי קוזניצוב ניקיטה שלייכר |
415.47 נקודות | אוקראינה אלכסנדר גורשקובוזוב אולג קולודי |
409.92 נקודות |
פלטפורמה קשיחה מ-10 מטר | ||||||
קפיצה סינכרונית מפלטפורמה קשיחה מ-10 מטר | ||||||
קבוצתי (קופצת וקופץ למים)
התחרות |
||||||
---|---|---|---|---|---|---|
קפיצה סינכרונית מעורב ממקפצה גמישה מ-3 מטר | איטליה קיארה פלאקני מטאו סנטורו |
300.69 נקודות | גרמניה טינה פונצל לו מסנברג |
294.27 נקודות | רוסיה ויטליה קורולבה איליה מולצ'נוב |
289.50 נקודות |
קפיצה סינכרונית מעורב מפלטפורמה קשיחה מ-10 מטר | אוקראינה קסניה ביילו אלכסיי סרדה |
325.68 נקודות | הממלכה המאוחדת אנדראה ספנדוליני-סיריקס נואה ויליאמס |
307.32 נקודות | רוסיה אקטרינה בלייבה ויקטור מיניבייב |
302.58 נקודות |
תחרות קבוצתית | רוסיה קריסטינה איליניך יבגניי קוזניצוב אקטרינה בלייבה ויקטור מיניבייב |
431.80 נקודות | איטליה קיארה פלאקני אנדראס סרג'נט לרסן שרה ג'ודוין די מריה ריקרדו ג'ובאני |
428.00 נקודות | גרמניה טינה פונצל פטריק האוזדינג כריסטינה ווסן לו מסנברג |
421.00 נקודות |
טבלת מדליות בקפיצות למים
מקום | מדינה | זהב | כסף | ארד | סך הכל |
---|
שחייה במים פתוחים
שחייניות
התחרות |
||||||
---|---|---|---|---|---|---|
5 ק"מ | שרון ון רוונדאל הולנד |
58:45.2 דקות | ג'וליה גבריאלסקי איטליה |
58:49.3 דקות | אוסיאן קסיניול צרפת |
58:51.4 דקות |
10 ק"מ | שרון ון רוונדאל הולנד |
1:59:12.7 שעות | אנה אולס הונגריה |
1:59:13.0 שעות | רקלה ברוני איטליה |
1:59:15.1 שעות |
25 ק"מ | ||||||
שחיינים
התחרות |
||||||
---|---|---|---|---|---|---|
5 ק"מ | גרגוריו פלטריניירי איטליה |
55:43.3 דקות | מרק אנטואן אוליבייה צרפת |
55:45.1 דקות | דריו ורני איטליה |
55:46.6 דקות |
10 ק"מ | גרגוריו פלטריניירי איטליה |
1:51:30.6 שעות | מרק אנטואן אוליבייה צרפת |
1:51:41.7 שעות | פלוריאן ולברוק גרמניה |
1:51:41.7 שעות |
25 ק"מ | ||||||
קבוצתי (2 שחייניות ו-2 שחיינים)
התחרות |
||||||
---|---|---|---|---|---|---|
תחרות קבוצתית ל-5 ק"מ | ||||||
טבלת מדליות בשחייה במים פתוחים
מקום | מדינה | זהב | כסף | ארד | סך הכל |
---|
שחייה צורנית
התחרות |
||||||
---|---|---|---|---|---|---|
יחידה תרגיל חופשי | ורוורה סובוטינה רוסיה |
96.4333 נקודות | מרטה פיידינה אוקראינה |
93.7000 נקודות | אוונגליה פלטנויטי יוון |
90.8000 נקודות |
יחידה תרגיל טכני | מרטה פיידינה אוקראינה |
91.8445 נקודות | אוונגליה פלטנויטי יוון |
89.2897 נקודות | וסילינה חנדושקה בלארוס |
87.7173 נקודות |
דואט תרגיל חופשי | רוסיה סבטלנה קולסניצ'נקו סבטלנה רומשינה |
97.9000 נקודות | אוקראינה מרטה פיידינה אנסטסיה סבצ'וק |
94.3333 נקודות | אוסטריה אנה-מריה אלכסנדרי איריני-מרינה אלכסנדרי |
90.8667 נקודות |
דואט תרגיל טכני | רוסיה סבטלנה קולסניצ'נקו סבטלנה רומשינה |
95.6705 נקודות | אוקראינה מרטה פיידינה אנסטסיה סבצ'וק |
92.6862 נקודות | אוסטריה אנה-מריה אלכסנדרי איריני-מרינה אלכסנדרי |
89.4592 נקודות |
קבוצתי תרגיל חופשי | אוקראינה | 95.0667 נקודות | ספרד | 91.2333 נקודות | ישראל | 86.8000 נקודות |
קבוצתי תרגיל טכני | רוסיה | 95.6705 נקודות | אוקראינה | 92.3920 נקודות | ספרד | 89.7700 נקודות |
קבוצתי קומבינציה | אוקראינה | 94.7000 נקודות | יוון | 89.1000 נקודות | בלארוס | 86.0667 נקודות |
משולב (אישה וגבר)
התחרות |
||||||
---|---|---|---|---|---|---|
דואט תרגיל חופשי | רוסיה אולסיה פלטונובה אלכסנדר מלצב |
93.9333 נקודות | ספרד אמה גרסיה פאו ריבס |
86.5333 נקודות | איטליה איזוטה ספורטלי ניקולו אוגליארי |
81.8667 נקודות |
דואט תרגיל טכני | רוסיה מאיה גורבנברדייבה אלכסנדר מלצב |
91.7963 נקודות | ספרד אמה גרסיה פאו ריבס |
84.8697 נקודות | איטליה איזוטה ספורטלי ניקולו אוגליארי |
77.4281 נקודות |
טבלת מדליות בשחייה צורנית
מקום | מדינה | זהב | כסף | ארד | סך הכל |
---|---|---|---|---|---|
1 | רוסיה | 6 | 0 | 0 | 6 |
2 | אוקראינה | 3 | 4 | 0 | 7 |
3 | ספרד | 0 | 3 | 1 | 4 |
4 | יוון | 0 | 2 | 1 | 3 |
5 | אוסטריה | 0 | 0 | 2 | 2 |
בלארוס | 0 | 0 | 2 | 2 | |
איטליה | 0 | 0 | 2 | 2 | |
8 | ישראל | 0 | 0 | 1 | 1 |
בסך הכל | 9 | 9 | 9 | 27 |
טבלת המדליות כללי
מקום | מדינה | זהב | כסף | ארד | סך הכל |
---|
נבחרת ישראל בשחייה צורנית זכתה במדליית ארד בתרגיל החופשי, לראשונה בהיסטוריה של השחייה הצורנית בישראל.
שחייה במים פתוחים
שחייניות
שם השחיינית | משחה | שלב בתחרות | תוצאה | מיקום | ||
---|---|---|---|---|---|---|
אווה פביאן | 10 ק"מ | גמר ישיר | 2:08:37.9 שעות | 20 | ||
שחיינים
שם השחיין | משחה | שלב בתחרות | תוצאה | מיקום | ||
---|---|---|---|---|---|---|
יונתן אחדות | 10 ק"מ | גמר ישיר | 1:56:30.4 שעות | 31 | ||
עידו גל | 10 ק"מ | גמר ישיר | 1:54:02.8 שעות | 24 | ||
מתן רודיטי | 10 ק"מ | גמר ישיר | 1:52:34.4 שעות | 18 | ||
שחייה צורנית
שם השחיינית | משחה | שלב בתחרות | תוצאה | מיקום | ||
---|---|---|---|---|---|---|
אריאל נשיא | יחידה תרגיל טכני | גמר | 72.1890 נקודות | 13 | ||
פולינה פריקצ'יקובה | יחידה תרגיל חופשי | גמר | 81.9333 נקודות | 10 | ||
שלי בובריצקי עדן בלכר |
דואט תרגיל חופשי | גמר | 85.7000 נקודות | 8 | ||
דואט תרגיל טכני | גמר | 84.5304 נקודות | 8 | |||
נבחרת ישראל שלי בובריצקי עדן בלכר נוי גזלה מאיה דורף אריאל נשיא ניקול נחשונוב פולינה פריקצ'יקובה קטרין קונין |
קבוצתי תרגיל חופשי | גמר | 86.8000 נקודות | |||
קבוצתי תרגיל טכני | גמר | 82.7741 נקודות | 5 | |||
קישורים חיצוניים
- אתר האינטרנט הרשמי של אליפות אירופה בשחייה 2021
הערות שוליים