A Szovjetunió az 1964. évi nyári olimpiai játékokon
A Szovjetunió az olimpiai játékokon | |||||
A Szovjetunió zászlaja | |||||
NOB-országkód: URS | |||||
OOB | Szovjet Olimpiai Bizottság | ||||
1964. évi nyári olimpiai játékok Tokió | |||||
Versenyzők | 317 fő 19 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Jurij Vlaszov | ||||
Érmek 2. helyezés |
| ||||
A Szovjetunió az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Más szereplések: Egyesített Csapat (1992), Oroszország (1900–1912, 1994–), Észtország (1920–1936, 1992–), Lettország (1924–1936, 1992–), Litvánia (1924–1928, 1992–), Fehéroroszország (1994–), Grúzia (1994–), Kazahsztán (1994–), Kirgizisztán (1994–), Moldova (1994–), Örményország (1994–), Ukrajna (1994–), Üzbegisztán (1994–), Azerbajdzsán (1996–), Tádzsikisztán (1996–), Türkmenisztán (1996–) |
A Szovjetunió a japán Tokióban megrendezett 1964. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 19 sportágban 317 sportoló képviselte, akik összesen 96 érmet szereztek.
Érmesek[szerkesztés]
Atlétika[szerkesztés]
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Guszman Koszanov | 100 m | 10,94 | 5. | 54.* | kiesett | |||||||
Edvīns Ozoliņš | 10,52 | 3. | 9.* | 10,48 | 5. | 13. | kiesett | |||||
200 m | 21,32 | 3. | 15. | 21,47 | 5. | 14.* | kiesett | |||||
Borys Savchuk | kizárták | kiesett | ||||||||||
Boris Zubov | 21,46 | 3. | 23. | 21,86 | 6. | 26. | kiesett | |||||
Vadim Arkhipchuk | 400 m | 47,70 | 3. | 34. | 47,9 | 8. | 27. | kiesett | ||||
Viktor Bychkov | 47,32 | 5. | 25. | 47,91 | 7. | 28. | kiesett | |||||
Hryhoriy Sverbetov | 47,37 | 4. | 27. | 48,0 | 8. | 29.** | kiesett | |||||
Valery Bulyshev | 800 m | 1:48,6 | 3. | 3. | 1:47,5 | 5. | 11.* | kiesett | ||||
Abram Kryvosheiev | 1:49,5 | 4. | 12.* | 1:47,5 | 6. | 11.* | kiesett | |||||
Rein Tölp | 1:50,0 | 4. | 21.* | 1:49,1 | 5. | 18. | kiesett | |||||
Ivan Belytskiy | 1500 m | 3:46,7 | 8. | 19.* | kiesett | |||||||
Stepan Baidiuk | 5000 m | 14:00,2 | 3. | 12. | 14:11,2 | 10. | ||||||
Kęstutis Orentas | 13:54,0 | 5. | 8. | kiesett | ||||||||
Nikolay Dutov | 13:50,6 | 3. | 3. | 13:53,8 | 7. | |||||||
10 000 m | nem ért célba | |||||||||||
Pjotr Bolotnyikov | 30:52,8 | 25. | ||||||||||
Leonid Ivanov | 28:53,2 | 5. | ||||||||||
Valentin Chistyakov | 110 m gát | 14,75 | 3. | 23. | kizárták | kiesett | ||||||
Aleksandr Kontarev | 14,26 | 2. | 6.** | 14,27 | 6. | 12. | kiesett | |||||
Anatolij Mihajlov | 14,13 | 1. | 1. | 13,90 | 1. | 1. | 13,78 | |||||
Vasyl Anisimov | 400 m gát | 51,72 | 2. | 13. | 50,72 | 4. | 7. | 51,1 | 7. | |||
Imants Kukličs | 53,3 | 8. | 27. | kiesett | ||||||||
Edvīns Zāģeris | 51,59 | 4. | 10. | 52,2 | 7. | 14. | kiesett | |||||
Adolfas Aleksejūnas | 3000 m akadály | 8:31,8 | 1. | 1. | 8:39,0 | 7. | ||||||
Ivan Beljaev | 8:42,0 | 2. | 8. | 8:33,8 | ||||||||
Lazar Naroditsky | 8:43,0 | 5. | 10. | kiesett | ||||||||
Nikolay Abramov | Maraton | 2:27:09 | 26. | |||||||||
Viktor Baykov | nem ért célba | |||||||||||
Nikolay Tikhomirov | 2:26:07 | 22. | ||||||||||
Vlagyimir Golubnyicsij | 20 km gyaloglás | 1:31:59 | ||||||||||
Boris Khrolovich | 1:32:45 | 7. | ||||||||||
Gennady Solodov | 1:32:33 | 5. | ||||||||||
Gennady Agapov | 50 km gyaloglás | 4:24:34 | 12. | |||||||||
Yevgeny Lyungin | 4:32:01 | 18. | ||||||||||
Anatoly Vedyakov | 4:19:55 | 7. | ||||||||||
Edvīns Ozoliņš Boris Zubov Guszman Koszanov Borys Savchuk |
4 × 100 m váltó | 40,19 | 3. | 8. | 39,70 | 4. | 7. | 39,50 | 5. | |||
Hryhoriy Sverbetov Viktor Bychkov Vasyl Anisimov Vadim Arkhipchuk |
4 × 400 m váltó | 3:07,4 | 2. | 7. | 3:05,9 | 7. |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Valerij Brumel | Magasugrás | 206 cm | 11. | 218 cm | |
Robert Savlakadze | 206 cm | 1.* | 214 cm | 5. | |
Valeriy Skvortsov | 206 cm | 3.** | 206 cm | 14. | |
Hennadiy Bleznitsov | Rúdugrás | 460 cm | 1.** | 495 cm | 5. |
Sergey Dyomin | 460 cm | 12. | 440 cm | 15.** | |
Igor Feld | 460 cm | 4.*** | 480 cm | 9. | |
Leonid Barkovskiy | Távolugrás | 739 cm | 15. | kiesett | |
Igor Tyer-Oveneszjan | 778 cm | 3. | 799 cm | ||
Antanas Vaupšas | 743 cm | 15. | kiesett | ||
Oleg Fjodoszejev | Hármasugrás | 15,87 m | 9. | 16,58 m | |
Viktor Kravcsenko | 15,81 m | 11.* | 16,57 m | ||
Vitold Krejer | 15,56 m | 15. | kiesett | ||
Nikolay Karasyov | Súlylökés | 17,83 m | 12. | 18,86 m | 6. |
Viktor Lipsnis | 18,90 m | 3. | 18,11 m | 10. | |
Adolfas Varanauskas | 17,86 m | 10. | 18,41 m | 8. | |
Kim Bukhantsov | Diszkoszvetés | 54,94 m | 11. | 54,38 m | 9. |
Viktor Kompaniyets | 57,40 m | 4. | 51,96 m | 12. | |
Vladimir Trusenyov | 53,81 m | 12. | 54,78 m | 8. | |
Yury Bakarinov | Kalapácsvetés | 63,86 m | 12. | 66,72 m | 5. |
Ramuald Klim | 67,10 m | 3. | 69,74 m | ||
Yury Nikulin | 65,64 m | 5. | 67,69 m | 4. | |
Viktor Aksonov | Gerelyhajítás | 69,46 m | 17. | kiesett | |
Vlagyimir Kuznyecov | 75,01 m | 4. | 74,26 m | 8. | |
Jānis Lūsis | 73,48 m | 7. | 80,57 m |
Versenyző | Versenyszám | 100 m | Távolugrás | Súlylökés | Magasugrás | 400 m | 110 m gát | Diszkoszvetés | Rúdugrás | Gerelyhajítás | 1500 m | Végeredmény | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Rein Aun | Tízpróba | 10,9 | 828 | 722 cm | 865 | 13,82 m | 717 | 193 cm | 796 | 48,8 | 861 | 15,9 | 757 | 44,19 m | 766 | 420 cm | 859 | 59,06 m | 750 | 4:22,3 | 643 | 7842 | |
Vaszilij Kuznyecov | 10,9 | 828 | 698 cm | 816 | 14,06 m | 732 | 170 cm | 588 | 49,5 | 829 | 14,9 | 859 | 43,81 m | 759 | 440 cm | 909 | 67,87 m | 855 | 5:02,5 | 394 | 7569 | 7. | |
Mykhailo Storozhenko | 11,0 | 804 | 722 cm | 865 | 16,37 m | 868 | 184 cm | 716 | 53,6 | 655 | 15,0 | 848 | 43,20 m | 747 | 400 cm | 807 | 59,10 m | 750 | 5:00,7 | 404 | 7464 | 8. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Renāte Lāce | 100 m | 11,70 | 3. | 12. | 11,6 | 3. | 12.* | 11,76 | 6. | 10. | kiesett | |
Galina Popova | 11,82 | 3. | 16. | 11,54 | 3. | 11. | 11,83 | 5. | 12. | kiesett | ||
Galina Gayda | 11,94 | 4. | 20. | 12,0 | 7. | 25.** | kiesett | |||||
200 m | 24,45 | 3. | 18. | kiesett | ||||||||
Ljudmila Szamotyoszova | 23,86 | 1. | 4. | 23,74 | 2. | 4. | 23,59 | 5. | ||||
Mariya Itkina | 400 m | 54,99 | 1. | 6. | 53,50 | 2. | 3. | 54,6 | 5. | |||
Laine Erik | 800 m | 2:08,3 | 3. | 6. | 2:04,7 | 3. | 4. | 2:05,1 | 6. | |||
Vera Mukhanova | 2:08,8 | 4. | 11. | 2:04,8 | 5. | 6. | kiesett | |||||
Zoya Skobtsova | 2:08,6 | 3. | 9. | 2:07,4 | 6. | 13. | kiesett | |||||
Galina Bisztrova | 80 m gát | 10,96 | 2. | 14. | 10,89 | 6. | 10. | kiesett | ||||
Irina Pressz | 10,77 | 1. | 6. | 10,85 | 3. | 8. | 10,62 | 4. | ||||
Tatyjana Taliseva | 10,92 | 3. | 11. | 10,98 | 6. | 12. | kiesett | |||||
Galina Gayda Renāte Lāce Ljudmila Szamotyoszova Galina Popova |
4 × 100 m váltó | 44,98 | 3. | 4. | 44,44 | 4. |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Taiszija Csencsik | Magasugrás | 170 cm | 10. | 178 cm | |
Galina Kostenko | 165 cm | 16.* | kiesett | ||
Aida Chuyko | Távolugrás | 600 cm | 16. | 613 cm | 11. |
Tatyjana Scselkanova | 632 cm | 6.* | 642 cm | ||
Tatyjana Taliseva | 608 cm | 12. | 618 cm | 10. | |
Irina Pressz | Súlylökés | 15,67 m | 4. | 16,71 m | 6. |
Galina Zibina | 15,17 m | 11. | 17,45 m | ||
Tamara Pressz | 16,57 m | 1. | 18,14 m | ||
Diszkoszvetés | 50,28 m | 13. | 57,27 m | ||
Yevgeniya Kuznetsova | 52,44 m | 7. | 55,17 m | 5. | |
Nyina Ponomarjova | 50,18 m | 14. | 52,48 m | 11. | |
Jelena Gorcsakova | Gerelyhajítás | 62,40 m | 1. | 57,06 m | |
Birutė Kalėdienė | 50,84 m | 8. | 56,31 m | 4. | |
Elvīra Ozoliņa | 56,38 m | 2. | 54,81 m | 5. |
Versenyző | Versenyszám | 80 m gát | Súlylökés | Magasugrás | Távolugrás | 200 m | Végeredmény | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Galina Bisztrova | Ötpróba | 10,7 | 1096 | 14,47 m | 1014 | 160 cm | 945 | 611 cm | 1014 | 25,5 | 887 | 4956 | |
Irina Pressz | 10,7 | 1096 | 17,16 m | 1173 | 163 cm | 976 | 624 cm | 1042 | 24,7 | 959 | 5246 | ||
Mariya Sizyakova | 11,1 | 1027 | 11,87 m | 846 | 157 cm | 913 | 594 cm | 975 | 26,3 | 819 | 4580 | 10. |
* - egy másik versenyzővel azonos időt/eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos időt/eredményt ért el
*** - öt másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Birkózás[szerkesztés]
- Kötöttfogású
- Szabadfogású
Cselgáncs[szerkesztés]
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény |
Hely. | Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény | |||
Ārons Boguļubovs | Könnyűsúly | 8. csoport Nguyễn Văn Bình (VET) GY Eiam Harssarungsri (THA) GY |
1. | Pak Cshongszam ( ) (KOR) GY |
Eric Hänni (SUI) V |
kiesett | |
Oleg Sztyepanov | 3. csoport Brian Dalton (AUS) GY Szo Szangcshol ( ) (KOR) GY |
1. | Csang Ven-ku ( ) (ROC) GY |
Nakatani Takehide (JPN) V |
kiesett | ||
Parnaoz Csikviladze | Nehézsúly | 2. csoport George Harris (USA) GY Anthony Sweeney (GBI) GY |
1. | erőnyerő | Doug Rogers (CAN) V |
kiesett | |
Anzor Kiknadze | 3. csoport Herbert Niemann (EUA) GY Job Gouweleeuw (HOL) GY |
1. | erőnyerő | Inokuma Iszao (JPN) V |
kiesett |
Evezés[szerkesztés]
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Vjacseszlav Ivanov | Egypárevezős | 7:53,55 | 2. | 7:31,76 | 1. | A | 8:22,51 | 1. | |
Oleg Tyurin Borisz Dubrovszkij |
Kétpárevezős | 6:51,03 | 1. | erőnyerő | A | 7:10,66 | 1. | ||
Oleg Golovanov Valentyin Borejko |
Kormányos nélküli kettes | 7:37,35 | 4. | 7:42,54 | 4. | kiesett | helyezetlen | ||
Nikolay Safronov Leonid Rakovshchik Igor Rudakov (kormányos) |
Kormányos kettes | 7:53,15 | 2. | 7:19,64 | 1. | A | 8:24,85 | 4. | 4. |
Celestinas Jucys Eugenijus Levickas Jonas Motiejūnas Anatolij Szassz |
Kormányos nélküli négyes | 6:40,12 | 2. | 6:37,86 | 2. | B | 6:22,03 | 1. | 7. |
Anatoliy Tkachuk Vitaly Kurdchenko Boris Kuzmin Vladimir Yevseyev Anatoly Luzgin (kormányos) |
Kormányos négyes | 6:45,35 | 1. | erőnyerő | A | 7:16,05 | 5. | 5. | |
Juozas Jagelavičius Yury Suslin Petras Karla Vytautas Briedis Vlagyimir Szterlik Zigmas Jukna Antanas Bagdonavičius Ričardas Vaitkevičius Jurij Lorencszon (kormányos) |
Nyolcas | 6:06,15 | 1. | erőnyerő | A | 6:30,69 | 5. | 5. |
Kajak-kenu[szerkesztés]
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés | ||
Igor Piszarev | Kajak egyes 1000 m | 4:11,91 | 3. | erőnyerő | 4:09,95 | 3. | 4:07,67 | 9. | |
Erik Kalugin Ibragim Khasanov |
Kajak kettes 1000 m | 3:44,66 | 4. | 3:50,20 | 1. | 3:46,43 | 2. | 3:44,19 | 7. |
Nyikolaj Csuzsikov Anatolij Grisin Vjacseszlav Jonov Volodimir Morozov |
Kajak négyes 1000 m | 3:18,24 | 2. | erőnyerő | 3:24,26 | 1. | 4:14,67 | ||
Jevgenyij Penyajev | Kenu egyes 1000 m | 4:41,06 | 1. | erőnyerő | 4:38,31 | ||||
Andrej Himics Sztyepan Oscsepkov |
Kenu kettes 1000 m | 4:08,05 | 1. | erőnyerő | 4:04,64 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés | ||
Ljudmila Hvedoszjuk-Pinajeva | Kajak egyes 500 m | 2:10,38 | 1. | erőnyerő | 2:12,87 | ||
Nina Gruzintseva Antonyina Szeregyina |
Kajak kettes 500 m | 1:58,81 | 3. | erőnyerő | 2:00,69 | 4. |
Kerékpározás[szerkesztés]
Országúti kerékpározás[szerkesztés]
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Jurij Melihov | Mezőnyverseny | 4:39:51,81 (+0:00,18) | 60. |
Anatoly Olizarenko | 4:39:51,80 (+0:00,17) | 56. | |
Alekszej Petrov | 4:39:51,81 (+0:00,18) | 62. | |
Gaynan Saydkhuzhin | 4:39:51,77 (+0:00,14) | 41. | |
Jurij Melihov Anatoly Olizarenko Alekszej Petrov Gaynan Saydkhuzhin |
Csapat időfutam | 2:28:26,48 (+01:55,29) | 5. |
Pálya-kerékpározás[szerkesztés]
- Sprintverseny
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | Vigaszág selejtező | Vigaszág döntő | Nyolcaddöntő | Vigaszág selejtező | Vigaszág döntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfelek Győztes idő |
Hely. | Ellenfelek Győztes idő |
Hely. | Ellenfél Győztes idő |
Hely. | Ellenfelek Győztes idő |
Hely. | Ellenfelek Győztes idő |
Hely. | Ellenfél Győztes idő |
Hely. | Ellenfél Győztes idő |
Ellenfél Győztes idő |
Ellenfél Győztes idő | |||
Valery Khitrov | Férfi egyéni | Christopher Church (GBI) Arie de Graaf (HOL) 11,54 |
1. | Zbysław Zając (POL) Giovanni Pettenella (ITA) 12,06 |
2. | Ivan Kučírek (TCH) Peder Pedersen (DEN) 11,45 |
1. | Pierre Trentin (FRA) 11,88 |
2. | kiesett | helyezetlen | ||||||
Omar Phakadze | Willi Fuggerer (EUA) Peder Pedersen (DEN) 12,26 |
1. | Mario Vanegas (COL) Pierre Trentin (FRA) 12,07 |
2. | Thomas Harrison (AUS) Szató Kacuhiko (JPN) 11,70 |
1. | Giovanni Pettenella (ITA) 11,71 |
2. | kiesett | helyezetlen |
- Időfutam
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Viktor Logunov | Férfi egyéni | 1:11,36 | 9. |
- Tandem
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | Vigaszág selejtező | Vigaszág döntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Győztes idő |
Ellenfél Győztes idő |
Hely. | Ellenfelek Győztes idő |
Hely. | Ellenfél Győztes idő |
Ellenfél Győztes idő |
Ellenfél Győztes idő | |||
Imants Bodnieks Viktor Logunov |
Férfi kétüléses | Csehszlovákia (TCH) Karel Paar Karel Štark 10,67 |
Ausztrália (AUS) Joey Browne Daryl Perkins 10,58, 10,70 |
Hollandia (HOL) Arie de Graaf Piet van der Touw 10,78, 10,65 |
Olaszország (ITA) Angelo Damiano Sergio Bianchetto 10,80, 10,85, 10,75 |
- Üldözőversenyek
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Idő |
Saját idő | Hely. | Ellenfél Idő |
Saját idő | Hely. | Ellenfél Idő |
Saját idő | Hely. | Ellenfél Idő |
Saját idő | |||
Sztanyiszlav Moszkvin | Férfi egyéni | Robert Varga (FRA) 5:14,57 |
5:05,67 | 1. | Tiemen Groen (HOL) 4:59,59 |
5:02,27 | 2. | kiesett | 5. | ||||
Leonyid Kolumbet Dzintars Lācis Sztanyiszlav Moszkvin Sergey Tereshchenkov |
Férfi csapat | Franciaország (FRA) Christian Cuch Joseph Pare Jacques Suire Robert Varga 4:50,62 |
4:43,76 | 2. | Hollandia (HOL) Henk Cornelisse Gerard Koel Jaap Oudkerk Cor Schuuring 4:40,41 |
4:41,70 | 2. | kiesett | 5. |
Kosárlabda[szerkesztés]
Szovjet férfi kosárlabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
Eredmények[szerkesztés]
Bejutott az elődöntőbe | |
Helyosztó az 5–8. helyért | |
Helyosztó a 9–12. helyért | |
Helyosztó a 13–16. helyért |
- Csoportkör
- A csoport
Csapat | M | Gy | V | P+ | P– | Pk |
---|---|---|---|---|---|---|
Szovjetunió (URS) | 7 | 7 | 0 | 562 | 424 | +138 |
Puerto Rico (PUR) | 7 | 5 | 2 | 493 | 454 | +39 |
Lengyelország (POL) | 7 | 4 | 3 | 467 | 448 | +19 |
Olaszország (ITA) | 7 | 4 | 3 | 495 | 480 | +15 |
Mexikó (MEX) | 7 | 3 | 4 | 485 | 514 | –29 |
Japán (JPN) | 7 | 3 | 4 | 421 | 428 | –7 |
Magyarország (HUN) | 7 | 2 | 5 | 407 | 469 | –62 |
Kanada (CAN) | 7 | 0 | 7 | 408 | 521 | –113 |
1964. október 11. 19:00 |
Szovjetunió (URS) | 87 – 52 | Kanada (CAN) | |
(37–17) |
1964. október 12. 19:00 |
Szovjetunió (URS) | 87 – 76 | Mexikó (MEX) | |
(37–28) |
1964. október 13. 16:00 |
Szovjetunió (URS) | 84 – 42 | Magyarország (HUN) | |
(38–18) |
1964. október 14. 9:00 |
Szovjetunió (URS) | 82 – 63 | Puerto Rico (PUR) | |
(43–28) |
1964. október 16. 17:30 |
Szovjetunió (URS) | 72 – 59 | Japán (JPN) | |
(33–28) |
1964. október 17. 12:00 |
Szovjetunió (URS) | 74 – 65 | Lengyelország (POL) | |
(38–25) |
1964. október 18. 19:00 |
Szovjetunió (URS) | 76 – 67 | Olaszország (ITA) | |
(40–32) |
- Elődöntő
1964. október 21. 20:00 |
Szovjetunió (URS) | 53 – 47 | Brazília (BRA) | |
(22–19) |
- Döntő
1964. október 23. 20:00 |
Egyesült Államok (USA) | 73 – 59 | Szovjetunió (URS) | |
(39–31) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Szovjetunió (URS) |
Lovaglás[szerkesztés]
- Díjlovaglás
Versenyző | Ló | Versenyszám | Selejtező | Döntő | Végeredmény | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | |||
Szergej Filatov | Absent | Egyéni | 847,0 | 4. | 639,0 | 1. | 1486,0 | |
Ivan Kalita | Moar | 706,0 | 15. | kiesett | 706,0 | 15. | ||
Ivan Kizimov | Ikhor | 758,0 | 10. | kiesett | 758,0 | 10. | ||
Szergej Filatov Ivan Kalita Ivan Kizimov |
Absent Moar Ikhor |
Csapat | 2311,0 |
- Díjugratás
Versenyző | Ló | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | Összesen | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | |||
Andrey Favorsky | Manevr | Egyéni | 22,25 | 26. | nem ért célba | helyezetlen | ||
Aleksandr Purtov | Svecha | 56,25 | 40. | 12,50 | 13. | 68,75 | 36. | |
Ivan Semyonov | Sibiryak | 24,50 | 29. | 27,00 | 35. | 51,50 | 28. | |
Andrey Favorsky Aleksandr Purtov Ivan Semyonov |
Manevr Svecha Sibiryak |
Csapat | 103,00 | 11. | 110,75 | 11. | 213,75 | 11. |
- Lovastusa
Versenyző | Ló | Versenyszám | Díjlovaglás | Tereplovaglás | Díjugratás | Végeredmény | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Bünt. | Hely. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Helyezés | |||
Pavel Deyev | Satrap | Egyéni | -61,33 | 24. | 69,20 | 18. | -40,00 | 32. | -32,13 | 21. |
German Gazyumov | Gran | -57,33 | 17. | 80,80 | 14. | 0,00 | 1. | 23,47 | 10. | |
Boris Konkov | Rumb | -63,67 | 28. | 53,20 | 21. | -0,50 | 12. | -10,97 | 19. | |
Saybattal Mursalimov | Dzhigit | -50,67 | 9. | 6,80 | 27. | -10,00 | 13. | -53,87 | 26. | |
Pavel Deyev German Gazyumov Boris Konkov |
Satrap Gran Rumb |
Csapat | -169,33 | 6. | 203,20 | 6. | -50,50 | 8. | -19,63 | 5. |
Műugrás[szerkesztés]
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Boris P'oluliakhi | Egyéni műugrás | 92,94 | 5. | 138,64 | 6. |
Mikhail Safonov | 94,06 | 4. | 134,00 | 7. | |
Vlagyimir Vaszin | 91,24 | 7. | 133,48 | 8. | |
Igor Lobanov | Egyéni toronyugrás | 91,22 | 12. | kiesett | |
Viktor Palagin | 94,77 | 2. | 143,77 | 5. | |
Viktor Pogozhev | 90,73 | 13. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Yelena Anokhina | Egyéni műugrás | 85,20 | 8. | 125,60 | 6. |
Vera Baklanova | 82,04 | 12. | kiesett | ||
Tamara Pogozseva | 85,85 | 6. | 126,33 | 5. | |
Galina Alekszejeva | Egyéni toronyugrás | 53,02 | 2. | 97,60 | |
Tatyana Dzheneyeva | 51,91 | 4. | 85,00 | 12. | |
Natalja Lobanova | 49,89 | 5. | 90,01 | 7. |
Ökölvívás[szerkesztés]
Öttusa[szerkesztés]
Versenyző | Versenyszám | Lovaglás | Vívás | Lövészet | Úszás | Futás | Összesen | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Hely. | Eredmény | Pont | Hely. | Pontszám | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Összes pont | Helyezés | ||
Viktor Minejev | Egyéni | 2:54,4 | 1040 | 24. | 22–14 | 820 | 9. | 193 | 960 | 13. | 3:50,1 | 1050 | 6. | 14:52,4 | 1024 | 15. | 4894 | 5. |
Аlbert Mokejev | 2:54,4 | 970 | 33. | 20–16 | 748 | 15. | 198 | 1060 | 1. | 3:51,0 | 1045 | 7. | 13:48,0 | 1216 | 1. | 5039 | ||
Igor Novikov | 2:59,9 | 1040 | 26. | 23–13 | 856 | 5. | 196 | 1020 | 3. | 3:49,5 | 1055 | 5. | 14:28,4 | 1096 | 6. | 5067 | ||
Viktor Minejev Аlbert Mokejev Igor Novikov |
Csapat | 3050 | 11. | 2385 | 3. | 3040 | 1. | 3150 | 2. | 3336 | 1. | 14961 |
Röplabda[szerkesztés]
Férfi[szerkesztés]
Szovjet férfi röplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
Eredmények[szerkesztés]
- Csoportkör
1964. október 13. 17:15 |
Románia (RUM) | 0 – 3 | Szovjetunió (URS) | |
(8–15, 10–15, 9–15) |
1964. október 14. 11:15 |
Hollandia (HOL) | 0 – 3 | Szovjetunió (URS) | |
(8–15, 3–15, 11–15) |
1964. október 15. 17:15 |
Dél-Korea (KOR) | 0 – 3 | Szovjetunió (URS) | |
(7–15, 5–15, 6–15) |
1964. október 17. 19:15 |
Szovjetunió (URS) | 3 – 0 | Magyarország (HUN) | |
(15–9, 15–13, 15–11) |
1964. október 18. 19:55 |
Csehszlovákia (TCH) | 2 – 3 | Szovjetunió (URS) | |
(9–15, 8–15, 15–5, 15–10, 7–15) |
1964. október 19. 19:15 |
Japán (JPN) | 3 – 1 | Szovjetunió (URS) | |
(14–16, 15–5, 15–8, 15–10) |
1964. október 21. 19:15 |
Szovjetunió (URS) | 3 – 0 | Egyesült Államok (USA) | |
(15–6, 15–5, 15–4) |
1964. október 22. 17:15 |
Bulgária (BUL) | 0 – 3 | Szovjetunió (URS) | |
(2–15, 14–16, 13–15) |
1964. október 23. 11:15 |
Brazília (BRA) | 0 – 3 | Szovjetunió (URS) | |
(7–15, 6–15, 9–15) |
Mérkőzések | Szettek | Pontok | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Helyezés | Csapat | Pont | Gy | V | Sz+ | Sz– | SzA | P+ | P– | PA |
Arany | Szovjetunió (URS) | 17 | 8 | 1 | 25 | 5 | 5,000 | 415 | 279 | 1,487 |
Ezüst | Csehszlovákia (TCH) | 17 | 8 | 1 | 26 | 10 | 2,600 | 486 | 399 | 1,218 |
Bronz | Japán (JPN) | 16 | 7 | 2 | 22 | 12 | 1,833 | 475 | 372 | 1,277 |
4. | Románia (RUM) | 15 | 6 | 3 | 19 | 15 | 1,267 | 432 | 394 | 1,096 |
5. | Bulgária (BUL) | 14 | 5 | 4 | 20 | 16 | 1,250 | 464 | 429 | 1,082 |
6. | Magyarország (HUN) | 13 | 4 | 5 | 18 | 18 | 1,000 | 449 | 466 | 0,964 |
7. | Brazília (BRA) | 12 | 3 | 6 | 13 | 23 | 0,565 | 410 | 474 | 0,865 |
8. | Hollandia (HOL) | 11 | 2 | 7 | 11 | 24 | 0,458 | 378 | 482 | 0,784 |
9. | Egyesült Államok (USA) | 11 | 2 | 7 | 10 | 23 | 0,435 | 360 | 450 | 0,800 |
10. | Dél-Korea (KOR) | 9 | 0 | 9 | 9 | 27 | 0,333 | 376 | 500 | 0,752 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Szovjetunió (URS) |
Női[szerkesztés]
Szovjet női röplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
Eredmények[szerkesztés]
- Csoportkör
1964. október 11. 13:15 |
Románia (RUM) | 0 – 3 | Szovjetunió (URS) | |
(5–15, 6–15, 0–15) |
1964. október 12. 15:15 |
Dél-Korea (KOR) | 0 – 3 | Szovjetunió (URS) | |
(0–15, 6–15, 0–15) |
1964. október 15. 14:00 |
Lengyelország (POL) | 0 – 3 | Szovjetunió (URS) | |
(9–15, 5–15, 5–15) |
1964. október 17. 13:15 |
Szovjetunió (URS) | 3 – 0 | Egyesült Államok (USA) | |
(15–1, 15–8, 15–7) |
1964. október 23. 19:35 |
Japán (JPN) | 3 – 0 | Szovjetunió (URS) | |
(15–11, 15–8, 15–13) |
Mérkőzések | Szettek | Pontok | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Helyezés | Csapat | Pont | Gy | V | Sz+ | Sz– | SzA | P+ | P– | PA |
Arany | Japán (JPN) | 10 | 5 | 0 | 15 | 1 | 15,000 | 238 | 93 | 2,559 |
Ezüst | Szovjetunió (URS) | 9 | 4 | 1 | 12 | 3 | 4,000 | 212 | 97 | 2,186 |
Bronz | Lengyelország (POL) | 8 | 3 | 2 | 10 | 6 | 1,667 | 180 | 162 | 1,111 |
4. | Románia (RUM) | 7 | 2 | 3 | 6 | 9 | 0,667 | 140 | 172 | 0,814 |
5. | Egyesült Államok (USA) | 6 | 1 | 4 | 3 | 12 | 0,250 | 98 | 213 | 0,460 |
6. | Dél-Korea (KOR) | 5 | 0 | 5 | 0 | 15 | 0,000 | 94 | 225 | 0,418 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Szovjetunió (URS) |
Sportlövészet[szerkesztés]
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Pont | Helyezés |
---|---|---|---|
Igor Bakalov | Gyorstüzelő pisztoly | 588 | 7. |
Alekszandr Zabelin | 584 | 16. | |
Yevgeny Rasskazov | Szabadpisztoly | 541 | 21. |
Albert Udachin | 545 | 11. | |
Vladimir Chuyan | Sportpuska, fekvő | 590 | 20. |
Sportpuska, összetett | 1141 | 11. | |
Viktor Samburkin | 1142 | 9. | |
Sportpuska, fekvő | 590 | 21. | |
Aleksandrs Gerasimjonoks | Szabadpuska, összetett (300 m) | 1135 | 4. |
Sota Kveliasvili | 1144 | ||
Szergej Kalinyin | Trap | 187 | 22. |
Pāvels Seničevs | 194 |
Súlyemelés[szerkesztés]
Versenyző | Versenyszám | Nyomás | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Alekszej Vahonyin | 56 kg | 110,0 | 2. | 105,0 | 3. | 142,5 | 1. | 357,5 | |
Vlagyimir Kaplunov | 67,5 kg | 140,0 | 1. | 127,5 | 2. | 165,0 | 1. | 432,5 | |
Viktor Kurencov | 75 kg | 135,0 | 2. | 130,0 | 4. | 175,0 | 2. | 440,0 | |
Rudolf Pljukfelgyer | 82,5 kg | 150,0 | 3. | 142,5 | 1. | 182,5 | 2. | 475,0 | |
Vlagyimir Golovanov | 90 kg | 165,0 | 1. | 142,5 | 1. | 180,0 | 2. | 487,5 | |
Jurij Vlaszov | +90 kg | 197,5 | 1. | 162,5 | 3. | 210,0 | 2. | 570,0 | |
Leonyid Zsabotyinszkij | 187,5 | 2. | 167,5 | 1. | 217,5 | 1. | 572,5 |
Torna[szerkesztés]
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Jurij Capenko | Talaj | 19,20 | 4. | 18,850 | 6. |
Ugrás | 19,05 | 24. | kiesett | ||
Korlát | 19,05 | 14. | kiesett | ||
Nyújtó | 19,00 | 17. | kiesett | ||
Gyűrű | 19,00 | 14. | kiesett | ||
Lólengés | 19,10 | 5. | 19,200 | ||
Egyéni összetett | 114,40 | 11.* | |||
Szergej Gyiomidov | Talaj | 19,10 | 9. | kiesett | |
Ugrás | 19,25 | 9. | kiesett | ||
Korlát | 19,35 | 5. | 19,225 | 4. | |
Nyújtó | 18,90 | 21. | kiesett | ||
Gyűrű | 18,85 | 16. | kiesett | ||
Lólengés | 18,75 | 14. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 114,20 | 14. | |||
Viktor Leontyjev | Talaj | 19,20 | 4. | 19,200 | 4. |
Ugrás | 18,95 | 30. | kiesett | ||
Korlát | 19,15 | 10. | kiesett | ||
Nyújtó | 19,20 | 10. | kiesett | ||
Gyűrű | 19,30 | 6. | 19,350 | 4. | |
Lólengés | 18,70 | 17. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 114,50 | 10. | |||
Viktor Liszickij | Talaj | 19,30 | 2. | 19,350 | * |
Ugrás | 19,50 | 1. | 19,325 | ||
Korlát | 19,50 | 2. | 19,200 | 5. | |
Nyújtó | 19,25 | 6. | 19,325 | 4. | |
Gyűrű | 19,10 | 9. | kiesett | ||
Lólengés | 18,75 | 14. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 115,40 | ** | |||
Borisz Sahlin | Talaj | 18,95 | 14. | kiesett | |
Ugrás | 19,35 | 4. | 19,200 | 5. | |
Korlát | 19,25 | 9. | kiesett | ||
Nyújtó | 19,55 | 1. | 19,625 | ||
Gyűrű | 19,40 | 4. | 19,400 | ||
Lólengés | 18,90 | 7. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 115,40 | ** | |||
Jurij Tyitov | Talaj | 18,70 | 26. | kiesett | |
Ugrás | 19,25 | 9. | kiesett | ||
Korlát | 19,05 | 14. | kiesett | ||
Nyújtó | 19,50 | 2. | 19,550 | ||
Gyűrű | 19,25 | 7. | kiesett | ||
Lólengés | 18,60 | 25. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 114,35 | 13. | |||
Jurij Capenko Szergej Gyiomidov Viktor Leontyjev Viktor Liszickij Borisz Sahlin Jurij Tyitov |
Csapat összetett | 575,45 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Polina Asztahova | Talaj | 19,400 | 2. | 19,500 | |
Ugrás | 19,032 | 7. | kiesett | ||
Felemás korlát | 19,333 | 2. | 19,332 | ||
Gerenda | 19,200 | 5. | 19,366 | 4. | |
Egyéni összetett | 76,965 | ||||
Ljudmila Gromova | Talaj | 18,866 | 16. | kiesett | |
Ugrás | 18,800 | 22. | kiesett | ||
Felemás korlát | 18,033 | 54. | kiesett | ||
Gerenda | 18,699 | 22. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 74,398 | 30. | |||
Larisza Latinyina | Talaj | 19,466 | 1. | 19,599 | |
Ugrás | 19,166 | 5. | 19,283 | * | |
Felemás korlát | 19,133 | 4. | 19,199 | ||
Gerenda | 19,233 | 3. | 19,382 | ||
Egyéni összetett | 76,998 | ||||
Tamara Manyina | Talaj | 18,966 | 10. | kiesett | |
Ugrás | 18,766 | 26. | kiesett | ||
Felemás korlát | 19,399 | 37. | kiesett | ||
Gerenda | 19,266 | 2. | 19,399 | ||
Egyéni összetett | 75,397 | 14.* | |||
Alena Valcseckaja | Talaj | 18,933 | 13. | kiesett | |
Ugrás | 19,233 | 3. | 19,149 | 5. | |
Felemás korlát | 18,633 | 24. | kiesett | ||
Gerenda | 18,966 | 7. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 75,765 | 8. | |||
Tamara Zamotajlova | Talaj | 18,833 | 18. | kiesett | |
Ugrás | 18,766 | 26. | kiesett | ||
Felemás korlát | 19,066 | 6. | 17,833 | 6. | |
Gerenda | 18,733 | 17. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 75,398 | 13. | |||
Polina Asztahova Ljudmila Gromova Larisza Latinyina Tamara Manyina Alena Valcseckaja Tamara Zamotajlova |
Csapat összetett | 380,890 |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Úszás[szerkesztés]
- Férfi
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Natalja Usztyinova | 100 m gyors | 1:04,2 | 3. | 20.* | kiesett | ||||
Natalja Bisztrova | 1:04,0 | 4. | 19. | kiesett | |||||
400 m gyors | 5:05,0 | 4. | 19. | kiesett | |||||
Nataliya Mikhaylova | 5:08,0 | 5. | 25. | kiesett | |||||
100 m hát | 1:11,4 | 4. | 12.* | kiesett | |||||
Tatyjana Szaveljeva | 1:11,8 | 5. | 15.* | kiesett | |||||
Szvetlana Babanyina | 200 m mell | 2:48,3 | 1. | 1. | 2:48,6 | ||||
Galina Prozumenscsikova | 2:49,0 | 2. | 4. | 2:46,4 | |||||
Tatyjana Gyevjatova | 100 m pillangó | 1:11,1 | 5. | 17. | kiesett | ||||
Valentyna Yakovleva | 1:11,2 | 3. | 18.** | kiesett | |||||
Tatyjana Szaveljeva Szvetlana Babanyina Tatyjana Gyevjatova Natalja Usztyinova Natalja Bisztrova |
4 × 100 m vegyes váltó | 4:39,1 | 1. | 1. | 4:39,2 |
* - egy másik versenyzővel azonos időt ért el
** - két másik versenyzővel azonos időt ért el
Vitorlázás[szerkesztés]
- Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ||||
Aleksander Tšutšelov | Finn dingi | (205) | 415 | 297 | 1142 | 389 | 389 | 1142 | 3774 | 12. |
Tyimir Pinyegin Fjodor Sutkov |
Csillaghajó | 854 | 1331 | (101) | 632 | 331 | 729 | 428 | 4305 | 5. |
Viktor Pilchin Aleksandr Shelkovnikov |
Repülő hollandi | 578 | 309 | (101) | 821 | 423 | 821 | 1423 | 4375 | 5. |
Konstantin Aleksandrov Konstantin Melgunov Valentin Zamotaykin |
5,5 méteres | 236 | 217 | 277 | 432 | (198) | 236 | 198 | 1596 | 13. |
Lev Alekseyev Valery Nikolin Yury Shavrin |
Sárkányhajó | 685 | 508 | 1162 | 560 | 618 | 463 | (384) | 3996 | 9. |
Vívás[szerkesztés]
- Férfi
- Női
Vízilabda[szerkesztés]
Szovjet férfi vízilabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
Eredmények[szerkesztés]
Bejutott az középdöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- B csoport
Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Szovjetunió (URS) | 2 | 2 | 0 | 0 | 9 | 2 | +7 | 4 |
Egyesült Német Csapat (EUA) | 2 | 1 | 0 | 1 | 5 | 4 | +1 | 2 |
Ausztrália (AUS) | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 9 | –8 | 0 |
1964. október 11. 16:30 |
Szovjetunió (URS) | 6 – 0 | Ausztrália (AUS) | |
(1–0, 1–0, 2–0, 2–0) | ||||
V. Kuznyecov, Szemjonov 2 |
1964. október 12. 11:10 |
Szovjetunió (URS) | 3 – 2 | Egyesült Német Csapat (EUA) | |
(1–2, 0–0, 1–0, 1–0) | ||||
Bortkevics 2 | Vohs 2 |
Bejutott a négyes döntőbe | |
Helyosztó az 5–8. helyért |
- Középdöntő
- A/B csoport
A táblázat tartalmazza a B csoportban lejátszott Szovjetunió – Egyesült Német Csapat 3–2-es eredményt.
Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Szovjetunió (URS) | 3 | 2 | 1 | 0 | 7 | 4 | +3 | 5 |
Olaszország (ITA) | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | 6 | 0 | 4 |
Románia (RUM) | 3 | 1 | 1 | 1 | 10 | 10 | 0 | 3 |
Egyesült Német Csapat (EUA) | 3 | 0 | 0 | 3 | 7 | 10 | –3 | 0 |
1964. október 14. 14:16 |
Olaszország (ITA) | 0 – 2 | Szovjetunió (URS) | |
(0–1, 0–1, 0–0, 0–0) | ||||
Ny. Kuznyecov, Szemjonov 1 |
1964. október 15. 18:50 |
Szovjetunió (URS) | 2 – 2 | Románia (RUM) | |
(0–0, 1–1, 1–0, 0–1) | ||||
Kalasnyikov, Agejev 1 | Zahan 2 |
- Döntő csoport
1964. október 17. 19:30 |
Jugoszlávia (YUG) | 2 – 0 | Szovjetunió (URS) | |
(0–0, 0–0, 2–0, 0–0) | ||||
Janković 2 |
1964. október 18. 16:00 |
Szovjetunió (URS) | 2 – 5 | Magyarország (HUN) | |
(0–1, 2–0, 0–1, 0–3) | ||||
Kalasnyikov, Agejev 1 | Felkai, Dömötör 2 |
A táblázat tartalmazza a középdöntőben lejátszott Olaszország – Szovjetunió 0–2-es eredményt.
Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Magyarország (HUN) | 3 | 2 | 1 | 0 | 12 | 7 | +5 | 5 |
Jugoszlávia (YUG) | 3 | 2 | 1 | 0 | 8 | 5 | +3 | 5 |
Szovjetunió (URS) | 3 | 1 | 0 | 2 | 4 | 7 | –3 | 2 |
Olaszország (ITA) | 3 | 0 | 0 | 3 | 2 | 7 | –5 | 0 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Szovjetunió (URS) |
Források[szerkesztés]
- Soviet Union at the 1964 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)