Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
UEFA Europos lyga 2009-2010 m. – 1-asis UEFA Europos lygos taurės turnyras (52-asis įskaitant UEFA ir Mugių taurę). Prasidėjo 2009 m. liepą.
Federacija |
IV atrankos etapas |
III atrankos etapas |
II atrankos etapas |
I atrankos etapas
|
1. Anglija |
Aston Villa Birmingham, Everton Liverpool |
Fulham London |
|
|
2. Ispanija |
CF Valencia, CF Villarreal |
Athletic Bilbao |
|
|
3. Italija |
CFC Genoa, Lazio Roma |
AS Roma |
|
|
4. Prancūzija |
EA Guingamp, FC Toulouse |
OSC Lille |
|
|
5. Vokietija |
Werder Bremen, Hertha Berlin |
SV Hamburg |
|
|
6. Rusija |
Zenit Sankt-Peterburg, Amkar Perm |
Kryla Sovetov Samara |
|
|
7. Rumunija |
Dinamo Bucuresti, CFR Cluj |
FC Vaslui |
Steaua Bucuresti |
|
8. Portugalija |
Benfica Lisboa, Nacional Funchal |
SC Braga |
FC Pacos de Ferreira |
|
9. Nyderlandai |
Ajax Amsterdam, SC Heerenveen |
PSV Eindhoven |
NAC Breda |
|
10. Škotija |
Heart Edinburgh |
FC Aberdeen |
FC Falkirk |
FC Motherwell
|
11. Turkija |
SK Trabzon |
Fenerbahce Istanbul |
Galatasaray Istanbul |
|
12. Ukraina |
Vorskla Poltava |
Metalist Harkiv |
Metalurg Doneck |
|
13. Belgija |
KRC Genk |
Club Brugge |
KAA Gent |
|
14. Graikija |
AEK Athina |
PAOK Thessaloniki |
AE Larisa |
|
15. Čekija |
FK Teplice |
Slovan Liberec |
Sigma Olomouc |
|
16. Šveicarija |
FC Sion |
Young Boys Bern |
FC Basel |
|
17. Bulgarija |
Liteks Lovec |
CSKA Sofia |
Cerno More Varna |
|
18. Norvegija |
|
Valerenga Oslo, FK Fredrikstad |
IL Tromso |
Rosenborg Trondheim
|
19. Danija |
|
BK Odense |
IF Brondby, AB Alborg |
FC Randers
|
20. Austrija |
|
Austria Wien |
Rapid Wien, Sturm Graz |
|
21. Serbija |
|
Vojvodina Novi Sad |
Crvena Zvezda Beograd |
FK Sevojno
|
22. Izraelis |
|
Hapoel Tel-Aviv |
Maccabi Netanya |
Bnei-Yehuda Tel-Aviv
|
23. Švedija |
|
IFK Goteborg |
Elfsborg Boras |
IF Helsingborg
|
24. Slovakija |
|
MFK Kosice |
MSK Zilina |
Spartak Trnava
|
25. Lenkija |
|
Lech Poznan |
Legia Warszawa |
Polonia Warszawa
|
26. Vengrija |
|
Honved Budapest |
Ujpest Budapest |
Haladas Szombathely
|
27. Kroatija |
|
Hajduk Split |
NK Rijeka |
Slaven Koprivnica
|
28. Kipras |
|
APOP Peyeia |
Omonoia Leykosia |
Anorthosis Ammochostos
|
29. Slovėnija |
|
Interblock Ljubljana |
ND Gorica |
Rudar Velenje
|
30. Suomija |
|
|
HJK Helsinki, Honka Espoo |
FC Lahti
|
31. Latvija |
|
|
Metalurgs Liepaja, Skonto Riga |
Dinaburg Daugavpils
|
32. Bosnija ir Hercegovina |
|
|
FK Sarajevo, Slavija Sarajevo |
NK Siroki Brijeg
|
33. Lietuva |
|
|
FBK Kaunas, Sūduva Marijampolė |
Vėtra Vilnius
|
34. Moldavija |
|
|
Dacia Chisinau, Iskra-Stal Ribnita |
Zimbru Chisinau
|
35. Airija |
|
|
Derry City, SPA Dublin |
Sligo Rovers
|
36. Šiaurės Makedonija |
|
|
Milano Kumanovo, Rabotnicki Skopje |
Renova Depciste
|
37. Islandija |
|
|
KR Reykjavik |
IF Keflavik, Fram Reykjavik
|
38. Gruzija |
|
|
Dinamo Tbilisi |
FC Zestaponi, Olimpi Rustavi
|
39. Lichtenšteinas |
|
|
FC Vaduz |
|
40. Baltarusija |
|
|
Naftan Novopolock |
Dinamo Minsk, MTZ-RIPO Minsk
|
41. Estija |
|
|
Flora Tallinn |
Nomme Kalju Tallinn, Trans Narva
|
42. Azerbaidžanas |
|
|
Qarabag Agdam |
Inter Baki, Simurq Zaqatala
|
43. Albanija |
|
|
Flamurtari Vlore |
Vllaznia Shkoder, Dinamo Tirane
|
44. Armėnija |
|
|
Ganjasar Kapan |
Bananc Erewan, MIKA Erewan
|
45. Kazachstanas |
|
|
Tobyl Kostanaj |
Ertis Pavlodar, Okzetpes Koksetau
|
46. Šiaurės Airija |
|
|
Crusaders Belfast |
Linfield Belfast, Distillery Lisburn
|
47. Velsas |
|
|
Bangor City |
FC Llanelli, TNS Llansantffraid
|
48. Farerai |
|
|
HB Torshavn |
B36 Torshavn, NSI Runavik
|
49. Liuksemburgas |
|
|
FC Differdange |
CS Grevenmacher, UN Kaerjeng
|
50. Malta |
|
|
Sliema Wanderers |
FC Valletta, FC Birkirkara
|
51. Juodkalnija |
|
|
OFK Petrovac |
Buducnost Podgorica, Sutjeska Niksic
|
52. Andora |
|
|
FC Santa Coloma |
|
53. San Marinas |
|
|
Juvenes Dogana |
|
Iš viso |
26 |
30 |
57 |
46
|
Į turnyrą taip pat pateks Čempionų lygos turnyre nesėkmes patyrę klubai – 10 pralaimėjusiųjų IV atrankos etape ir 8 komandos, grupėse užėmusios 3-ąsias vietas.
Rungtynės vyko nuo liepos 2 iki liepos 9 d.
Galutinė rikiuotė:
- Anderlecht Bruxelles – 11 tšk.
- Ajax Amsterdam – 11 tšk.
- Dinamo Zagreb – 6 tšk.
- FC Timisoara – 5 tšk.
Galutinė rikiuotė:
- CF Valencia – 12 tšk.
- OSC Lille – 10 tšk.
- CFC Genoa – 7 tšk.
- Slavia Praha – 3 tšk.
Galutinė rikiuotė:
- Hapoel Tel-Aviv – 12 tšk.
- SV Hamburg – 10 tšk.
- Celtic Glasgow – 6 tšk.
- Rapid Wien – 5 tšk.
Galutinė rikiuotė:
- Sporting Lisboa – 11 tšk.
- Hertha Berlin – 10 tšk.
- SC Heerenveen – 8 tšk.
- FK Ventspils – 3 tšk.
Galutinė rikiuotė:
- AS Roma – 13 tšk.
- Fulham London – 11 tšk.
- FC Basel – 9 tšk.
- CSKA Sofia – 1 tšk.
Galutinė rikiuotė:
- Galatasaray Istanbul – 13 tšk.
- Panathinaikos Athina – 12 tšk.
- Dinamo Bucuresti – 6 tšk.
- Sturm Graz – 4 tšk.
Galutinė rikiuotė:
- RB Salzburg – 18 tšk.
- CF Villarreal – 9 tšk.
- Lazio Roma – 6 tšk.
- Levski Sofia – 3 tšk.
Galutinė rikiuotė:
- Fenerbahce Istanbul – 15 tšk.
- Twente Enschede – 8 tšk.
- Sheriff Tiraspol – 5 tšk.
- Steaua Bucuresti – 4 tšk.
Galutinė rikiuotė:
- Benfica Lisboa – 15 tšk.
- Everton Liverpool – 9 tšk.
- BATE Borisov – 7 tšk.
- AEK Athina – 4 tšk.
Galutinė rikiuotė:
- Sahtar Doneck – 13 tšk.
- Club Brugge – 11 tšk.
- FC Toulouse – 7 tšk.
- Partizan Beograd – 3 tšk.
Galutinė rikiuotė:
- PSV Eindhoven – 14 tšk.
- FC Kobenhavn – 10 tšk.
- Sparta Praha – 7 tšk.
- CFR Cluj – 3 tšk.
Galutinė rikiuotė:
- Werder Bremen – 16 tšk.
- Athletic Bilbao – 10 tšk.
- Nacional Funchal – 5 tšk.
- Austria Wien – 2 tšk.
- ↑ Įskaitytas techninis pralaimėjimas 0-3 už netvarką stadione baigiantis rungtynėms