Interlands IJslands voetbalelftal 1950-1959
Uiterlijk
Deze pagina toont een chronologisch en gedetailleerd overzicht van de interlands die het IJslands voetbalelftal heeft gespeeld in de periode 1950 – 1959.
Interlands
[bewerken | brontekst bewerken]1950
[bewerken | brontekst bewerken]Geen interlands gespeeld
1951
[bewerken | brontekst bewerken]
| ||||
29 juni Vriendschappelijk № 5 «onderlinge duels» 21:00 uur (UTC) |
IJsland [1] | 4 – 3[2] | Zweden[3] | Melavöllur, Reykjavik Toeschouwers: 5.634 Scheidsrechter: Guðjón Einarsson (ISL) |
Ríkharður Jónsson 32' Ríkharður Jónsson 38' Ríkharður Jónsson 49' Ríkharður Jónsson 82' |
55' Per-Olof Larsson 62' Åke Jönsson 87' Frank Jacobsson |
| ||||
26 juli Vriendschappelijk № 6 «onderlinge duels» 19:00 uur (UTC+1) |
Noorwegen | 3 – 1 | IJsland | Lerkendalstadion, Trondheim Toeschouwers: 17.000 Scheidsrechter: Helge Andersen (DEN) |
Harald Hennum 44' Haukur Bjarnason 81' (e.d.) Ragnar Hvidsten 90' |
52' Ríkharður Jónsson |
1952
[bewerken | brontekst bewerken]Geen interlands gespeeld
1953
[bewerken | brontekst bewerken]
| ||||
29 juni Vriendschappelijk № 7 «onderlinge duels» 20:30 uur (UTC+1) |
IJsland [4] | 3 – 4[5] | Oostenrijk | Melavöllur, Reykjavik Toeschouwers: 6.095 Scheidsrechter: Josef Larsen (NOR) |
Þórður Þórðarson 7' Sveinn Teitsson 16' Reynir Þórðarson 35' |
| ||||
9 augustus Vriendschappelijk № 8 «onderlinge duels» 13:00 uur (UTC+1) |
Denemarken | 4 – 0 | IJsland | Idrætsparken, Kopenhagen Toeschouwers: 19.800 Scheidsrechter: John Nilsson (SWE) |
Holger Seebach 43' Holger Seebach 58' Holger Seebach 66' Erik Hansen 85' (pen.) |
| ||||
13 augustus Vriendschappelijk № 9 «onderlinge duels» 18:30 uur (UTC+1) |
Noorwegen | 3 – 1 | IJsland[6] | Brannstadion, Bergen Toeschouwers: 12.000 Scheidsrechter: John Erik Andersson (SWE) |
Kjell Kristiansen 8' Gunnar Dybwad 15' Gunnar Thoresen 23' |
43' Gunnar Gunnarsson |
1954
[bewerken | brontekst bewerken]
| ||||
4 juli Vriendschappelijk № 10 «onderlinge duels» 20:30 uur (UTC) |
IJsland [7] | 1 – 0 | Noorwegen[8] | Melavöllur, Reykjavik Toeschouwers: 7.500 Scheidsrechter: Guðjón Einarsson (ISL) |
Þórður Þórðarson 29' |
| ||||
24 augustus Vriendschappelijk № 11 «onderlinge duels» 18:00 uur (UTC+1) |
Zweden | 3 – 2 | IJsland[9] | Fredriksskans IP, Kalmar Toeschouwers: 14.066 Scheidsrechter: Aksel Asmussen (DEN) |
John Eriksson 15' Gösta Sandberg 34' John Eriksson 88' |
61' Þórður Þórðarson 78' Ríkharður Jónsson |
1955
[bewerken | brontekst bewerken]
| ||||
3 juli Vriendschappelijk № 12 «onderlinge duels» 20:00 uur (UTC) |
IJsland [10] | 0 – 4 | Denemarken[11] | Melavöllur, Reykjavik Toeschouwers: 10.280 Scheidsrechter: Petter Gundersen (NOR) |
30' Aage Jensen 37' Jens Hansen 50' Poul Pedersen 74' Poul Pedersen |
| ||||
25 augustus Vriendschappelijk № 13 «onderlinge duels» 19:30 uur (UTC) |
IJsland [12] | 3 – 2[13] | Verenigde Staten | Melavöllur, Reykjavik Toeschouwers: 9.500 Scheidsrechter: Ludvig Jørkov (DEN) |
Þórður Þórðarson 35' Gunnar Guðmannsson 55' Gunnar Guðmannsson 85' |
William Looby William Looby |
1956
[bewerken | brontekst bewerken]
| ||||
29 juni Vriendschappelijk № 14 «onderlinge duels» 19:00 uur (UTC+2) |
Finland | 2 – 1 | IJsland[14] | Olympisch Stadion, Helsinki Toeschouwers: 12.108 Scheidsrechter: Sven Rydberg (SWE) |
Olli Forsgren 39' Olli Forsgren |
12' (pen.) Ríkharður Jónsson |
| ||||
7 augustus Vriendschappelijk № 15 «onderlinge duels» |
IJsland [15] | 2 – 3[5] | Engeland | Melavöllur, Reykjavik Toeschouwers: 7.500 Scheidsrechter: Aksel Asmussen (DEN) |
Þórður Jónsson 37' Ríkharður Jónsson 55' |
? |
1957
[bewerken | brontekst bewerken]
| ||||
2 juni WK 1958 kwalificatie № 16 «onderlinge duels» 15:00 uur (UTC+1) |
Frankrijk [16] | 8 – 0[17] | IJsland[18] | Stade Malakoff, Nantes Toeschouwers: 15.080 Scheidsrechter: Arthur Ellis (ENG) |
Célestin Oliver 6' Célestin Oliver 11' Jean Vincent 29' René Dereuddre 36' Roger Piantoni 45' Saïd Brahimi 49' Roger Piantoni 81' Jean Vincent 83' |
| ||||
5 juni WK 1958 kwalificatie № 17 «onderlinge duels» 18:30 uur (UTC+1) |
België | 8 – 3[19] | IJsland[20] | Stade du Heysel, Brussel Toeschouwers: 6.792 Scheidsrechter: Adolphe Blitgen (LUX) |
Richard Orlans 4' André Piters 11' Paul van den Berg 12' Victor Mees 22' Victor Mees 26' Rik Coppens 42' Rik Coppens 44' (pen.) Richard Orlans 57' |
33' Þórður Þórðarson 77' Þórður Þórðarson 81' Ríkharður Jónsson |
| ||||
8 juli Vriendschappelijk Toernooi 10-jarig jubileum IJslandse Voetbalbond № 18 «onderlinge duels» 20:30 uur (UTC) |
IJsland [21] | 0 – 3[22] | Noorwegen[23] | Laugardalsvöllur, Reykjavik Toeschouwers: 12.600 Scheidsrechter: Guðjón Einarsson (ISL) |
5' Arne Legernes 40' Kjell Kristiansen 69' Gunnar Dybwad |
| ||||
10 juli Vriendschappelijk Toernooi 10-jarig jubileum IJslandse Voetbalbond № 19 «onderlinge duels» 20:30 uur (UTC) |
IJsland | 2 – 6 | Denemarken[24] | Laugardalsvöllur, Reykjavik Toeschouwers: 8.000 Scheidsrechter: Bobby Davidson (SCO) |
Ríkharður Jónsson 4' Þórður Þórðarson 49' |
5' Egon Jensen 39' Poul Pedersen 41' Egon Jensen 52' Jens Hansen 73' Jens Hansen 80' Egon Jensen |
| ||||
1 september WK 1958 kwalificatie № 20 «onderlinge duels» 16:30 uur (UTC) |
IJsland | 1 – 5 | Frankrijk[25] | Laugardalsvöllur, Reykjavik Toeschouwers: 8.000 Scheidsrechter: Bobby Davidson (SCO) |
Þórður Jónsson 64' | 29' Thadée Cisowski 32' Thadée Cisowski 48' Joseph Ujlaki 53' Maryan Wisniewski 66' Joseph Ujlaki |
| ||||
4 september WK 1958 kwalificatie № 21 «onderlinge duels» 18:30 uur (UTC) |
IJsland [26] | 2 – 5 | België | Laugardalsvöllur, Reykjavik Toeschouwers: 7.000 Scheidsrechter: Bobby Davidson (SCO) |
Ríkharður Jónsson 1' Þórður Þórðarson 65' |
9' André Van Herpe 40' Maurice Willems 64' Paul van den Berg 71' Paul van den Berg 89' Paul van den Berg |
1958
[bewerken | brontekst bewerken]
| ||||
11 augustus Vriendschappelijk № 22 «onderlinge duels» 20:00 uur (UTC) |
IJsland [27] | 2 – 3 | Ierland[5] | Laugardalsvöllur, Reykjavik Toeschouwers: 6.095 Scheidsrechter: Leif Gulliksen (NOR) |
Helgi Björgvinsson 49' Þórður Þórðarson 60' |
? |
1959
[bewerken | brontekst bewerken]
| ||||
26 juni Olympisch kwalificatietoernooi voetbal 1960 № 23 «onderlinge duels» 20:30 uur (UTC) |
IJsland [28] | 2 – 4 | Denemarken[29] | Laugardalsvöllur, Reykjavik Toeschouwers: 11.000 Scheidsrechter: Birger Nilsen (NOR) |
Sveinn Jónsson 46' Þórólfur Beck 80' |
18' Jens Hansen 28' Ole Madsen 50' Jens Hansen 60' Ole Madsen |
| ||||
7 juli Olympisch kwalificatietoernooi voetbal 1960 № 24 «onderlinge duels» 20:30 uur (UTC) |
IJsland [30] | 1 – 0 | Noorwegen | Laugardalsvöllur, Reykjavik Toeschouwers: 11.000 Scheidsrechter: James Barclay (SCO) |
Ríkharður Jónsson 88' |
| ||||
18 augustus Olympisch kwalificatietoernooi voetbal 1960 № 25 «onderlinge duels» 18:00 uur (UTC+1) |
Denemarken | 1 – 1 | IJsland | Idrætsparken, Kopenhagen Toeschouwers: 26.000 Scheidsrechter: Andries van Leeuwen (NED) |
Henning Enoksen 82' | 29' Sveinn Teitsson |
| ||||
21 augustus Olympisch kwalificatietoernooi voetbal 1960 № 26 «onderlinge duels» 18:00 uur (UTC+1) |
Noorwegen [31] | 2 – 1 | IJsland[32] | Ullevaalstadion, Oslo Toeschouwers: 23.150 Scheidsrechter: Johan Alho (FIN) |
Rolf Backe 39' Kjell Kristiansen 52' |
74' Örn Steinsen |
Bronnen, noten en/of referenties
- ↑ Debuut van Bergur Bergsson (KR Reykjavík), Haukur Bjarnason (Fram Reykjavík), Þórður Þórðarson (Í.A. Akraness), Bjarni Guðnason (Víkingur) en Gunnar Guðmannsson (KR Reykjavík) voor IJsland.
- ↑ Eerste interland van IJsland tegen Zweden.
- ↑ Debuut van Karl Sjöstrand (Jönköpings Södra IF), Sven-Ove Svensson (Hälsingborgs IF), Urban Larsson (IF Elfsborg), Karl-Erik Kristensson (Örgryte IS), Arne Selmosson (Jönköpings Södra IF), Åke Jönsson (Hälsingborgs IF), Per-Olof Larsson (Örebro SK) en Frank Jacobsson (GAIS Göteborg) voor Zweden.
- ↑ Debuut van Helgi Daníelsson (Valur), Dagbjartur Hannesson (Í.A. Akraness), Sveinn Teitsson (Í.A. Akraness), Guðjón Finnbogason (Í.A. Akraness), Gunnar Gunnarsson (Valur), Pétur Georgsson (Í.A. Akraness) en Reynir Þórðarson (Víkingur) voor IJsland.
- ↑ a b c Speelde deze wedstrijd niet met het eerste elftal.
- ↑ Debuut van Guðbjörn Jónsson (KR Reykjavík) voor IJsland.
- ↑ Debuut van Magnús Jónsson (Fram Reykjavík) en Halldór Sigurbjörnsson (Í.A. Akraness) voor IJsland.
- ↑ Debuut van Willy Aronsen (Drammens BK), Anton Løkkeberg (Sarpsborg FK), Knut Brogaard (FK Ørn), Odd Pettersen (Sarpsborg FK), Edgar Falch (Viking Stavanger), Even Hansen (Odds BK), John Olsen (Moss FK), Ragnar Larsen (Odds BK), Håkon Kindervåg (Viking Stavanger) en Willy Buer (FC Lyn Oslo) voor Noorwegen.
- ↑ Debuut van Óskar Sigurbergsson (Fram Reykjavík) voor IJsland.
- ↑ Debuut van Kristinn Gunnlaugsson (Í.A. Akraness) voor IJsland.
- ↑ Debuut van John Jørgensen (Skovshoved IF) en Ove Andersen (Brønshøj BK) voor Denemarken.
- ↑ Debuut van Hreiðar Ársælsson (KR Reykjavík) en Þórður Jónsson (Í.A. Akraness) voor IJsland.
- ↑ Eerste interland van IJsland tegen de Verenigde Staten.
- ↑ Debuut van Árni Njálsson (Valur) en Reynir Karlsson (Fram Reykjavík) voor IJsland.
- ↑ Debuut van Ólafur Gíslason (KR Reykjavík) en Helgi Björgvinsson (Í.A. Akraness) voor IJsland.
- ↑ Debuut van Saïd Brahimi (Toulouse FC) voor Frankrijk.
- ↑ Eerste interland van IJsland tegen Frankrijk.
- ↑ Debuut van Dagbjartur Grímsson (Fram Reykjavík) voor IJsland.
- ↑ Eerste interland van IJsland tegen België.
- ↑ Debuut van Björgvin Hermannsson (Valur), Gunnar Leósson (Fram Reykjavík) en Jón Leósson (Í.A. Akraness) voor IJsland.
- ↑ Debuut van Skúli Níelsen (Fram Reykjavík) voor IJsland.
- ↑ Eerste wedstrijd van IJsland in het Laugardalsvöllur.
- ↑ Debuut van Trygve Andersen (Årstad IL) voor Noorwegen.
- ↑ Debuut van Bjarke Gundlev (AGF Århus) en Peder Kjær (AGF Århus) voor Denemarken.
- ↑ Debuut van Dominique Colonna (Stade de Reims) en Richard Boucher (Toulouse FC) voor Frankrijk.
- ↑ Debuut van Ragnar Sigtryggsson (ÍB Akureyri) voor IJsland.
- ↑ Debuut van Rúnar Guðmannsson (Fram Reykjavík), Sveinn Jónsson (KR Reykjavík) en Hörður Felixson (KR Reykjavík) voor IJsland.
- ↑ Debuut van Heimir Guðjónsson (KR Reykjavík), Garðar Árnason (KR Reykjavík), Örn Steinsen (KR Reykjavík) en Þórólfur Beck (KR Reykjavík) voor IJsland.
- ↑ Debuut van Poul Jensen (Vejle BK), Villy Kragh (Brønshøj BK) en Tommy Troelsen (Vejle BK) voor Denemarken.
- ↑ Debuut van Ellert Schram (KR Reykjavík) voor IJsland.
- ↑ Debuut van Arnold Johannessen (IF Pors), Rolf Backe (SK Lyn), Åge Sørensen (Vålerengen IF) en Einar Larsen (Vålerengen IF) voor Noorwegen.
- ↑ Debuut van Björn Helgason (ÍBÍ Ísafjörður) voor IJsland.