Adresa
:
[go:
nahoru
,
domu
]
Hopp til innhold
Hovedmeny
Hovedmeny
flytt til sidefeltet
skjul
Navigasjon
Forside
Tilfeldig side
Hjelp
Siste endringer
Prosjekt
Prosjektportal
Hvordan bidra?
Tinget
Torget
Konkurranser
Wikipedia
Kontakt Wikipedia
Doner
Wikimedia Norge
Søk
Søk
Utseende
Opprett konto
Logg inn
Personlig
Opprett konto
Logg inn
Sider for utloggede bidragsytere
lær mer
Bidrag
Brukerdiskusjon
Mal
:
Oscarstatuetten (skøyter)
2 språk
Norsk nynorsk
Polski
Rediger lenker
Mal
Diskusjon
norsk bokmål
Les
Rediger kilde
Vis historikk
Verktøy
Verktøy
flytt til sidefeltet
skjul
Handlinger
Les
Rediger kilde
Vis historikk
Generelt
Lenker hit
Relaterte endringer
Spesialsider
Permanent lenke
Sideinformasjon
Hent forkortet URL
Last ned QR-kode
Wikidata-element
Skriv ut / eksporter
Last ned som PDF
Utskriftsvennlig versjon
Utseende
flytt til sidefeltet
skjul
Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
v
d
r
Mottakere av
Oscarstatuetten
–
Oscar Mathisens
Ærespris
1959
:
Knut Johannesen
1960
:
Boris Stenin
1961
:
Henk van der Grift
1962
:
Jonny Nilsson
1963
:
Nils Aaness
1964
:
Ants Antson
1965
:
Per Ivar Moe
1966
:
Kees Verkerk
1967
:
Kees Verkerk
1968
:
Fred Anton Maier
1969
:
Dag Fornæss
1970
:
Ard Schenk
1971
:
Ard Schenk
1972
:
Ard Schenk
1973
:
Göran Claeson
1974
:
Sten Stensen
1975
:
Jevgenij Kulikov
1976
:
Sten Stensen
1977
:
Eric Heiden
1978
:
Eric Heiden
1979
:
Eric Heiden
1980
:
Eric Heiden
1981
:
Amund Sjøbrend
1982
:
Tomas Gustafson
1983
:
Rolf Falk-Larssen
1984
:
Gaétan Boucher
1985
:
Hein Vergeer
1986
:
Geir Karlstad
1987
:
Nikolaj Guljajev
1988
:
Tomas Gustafson
1989
:
Leo Visser
1990
:
Johann Olav Koss
1991
:
Johann Olav Koss
1992
:
Bonnie Blair
1993
:
Falko Zandstra
1994
:
Johann Olav Koss
1995
:
Gunda Niemann
1996
:
Gunda Niemann
1997
:
Gunda Niemann
1998
:
Ådne Søndrål
1999
:
Rintje Ritsma
2000
:
Gianni Romme
2001
:
Hiroyasu Shimizu
2002
:
Jochem Uytdehaage
2003
:
Anni Friesinger
2004
:
Chad Hedrick
2005
:
Shani Davis
2006
:
Cindy Klassen
2007
:
Sven Kramer
2008
:
Jeremy Wotherspoon
2009
:
Shani Davis
2010
:
Martina Sáblíková
2011
:
Bob de Jong
2012
:
Christine Nesbitt
2013
:
Ireen Wüst
2014
:
Jorrit Bergsma
2015
:
Brittany Bowe
2016
:
Ted-Jan Bloemen
2017
:
Sven Kramer
2018
:
Håvard Lorentzen
2019
:
Kjeld Nuis
2020
:
Natalja Voronina
2021
:
Nils van der Poel
2022
:
Nils van der Poel
2023
:
Jordan Stolz
2024
:
Jordan Stolz
Navboks vedlikehold
Sjekk alle transkluderinger
Kategorier
:
Navigasjonsmaler sport
Navigasjonsmaler prisvinnere