Norsk fotball 2024
← 2023
|
- Utdypende artikkel: Liste over Norges landskamper i fotball for herrer 2024
Følgende kamper ble spilt av det norske herrelandslaget i 2024[1]
Landskamp Fredag 22. mars | Norge | 1 – 2 | Tsjekkia | Oslo | ||
kl. 18:00 | Bobb 20' Sørloth 28' Hanche-Olsen 84' |
Fotball.no | 37' Zima 85' Barák |
Arena: Ullevaal Stadion Tilskuere: 11 891 Dommer: Willy Delajod, Frankrike Assistentdommere: Erwan Finjean, Frankrike og Aurélien Drouet, Frankrike Fjerdedommer: Bastien Dechepy, Frankrike Videodommer: Pierre Gaillouste, Frankrike | ||
Landskamp Tirsdag 26. mars | Norge | 1 – 1 | Slovakia | Oslo | ||
kl. 19:00 | Sørloth 18' Østigård 87' |
Fotball.no | 65' Gyömbér 87' Duda |
Arena: Ullevaal Stadion | ||
Landskamp Onsdag 5. juni | Norge | – | Kosovo | Oslo | ||
kl. 19:00 | Fotball.no | Arena: Ullevaal Stadion | ||||
Landskamp Lørdag 8. juni | Danmark | – | Norge | Brøndby | ||
kl. 19:30 | Fotball.no | Arena: Brøndby stadion | ||||
Nations League Fredag 6. september | Kasakhstan | – | Norge | |||
kl. 16:00 | Fotball.no | |||||
Nations League Mandag 9. september | Norge | – | Østerrike | Oslo | ||
kl. 20:45 | Fotball.no | Arena: Ullevaal Stadion | ||||
Nations League Torsdag 10. oktober | Norge | – | Slovenia | Oslo | ||
kl. 20:45 | Fotball.no | Arena: Ullevaal Stadion | ||||
Nations League Søndag 13. oktober | Østerrike | – | Norge | |||
kl. 20:45 | Fotball.no | |||||
Nations League Torsdag 14. november | Slovenia | – | Norge | Ljubljana | ||
kl. 20:45 | Fotball.no | Arena: Stožice stadion | ||||
Nations League Søndag 17. november | Norge | – | Kasakhstan | Oslo | ||
kl. 18:00 | Fotball.no | Arena: Ullevaal Stadion | ||||
Følgende kamper ble spilt av det norske U21-landslaget for menn i 2024[2]
Privatlandskamp Torsdag 21. mars | Nederland | 1 – 2 | Norge | Nijmegen | ||
kl. 20:00 | Taylor 13' van Bommel 18' Baas 59' Bruns 71' Regeer 89' |
Fotball.no | 2' Jatta 30' Egeli 52' Guddal 55' Schjelderup 84' Nordås |
Arena: Stadion de Goffert | ||
EM-kvalifisering Tirsdag 26. mars | Norge | 4 – 0 | San Marino | Stavanger | ||
kl. 17:00 | Hansen-Aarøen 5', 61' Schjelderup 29' Dahl Østrøm 48' Aasgaard 89' Oppegård 90+7' |
Fotball.no UEFA |
53' Zavoli 77' Benvenuti |
Arena: SR-Bank Arena Dommer: Daniyar Sakhi, Kasakhstan Assistentdommere: Sergey Kalachyov, Kasakhstan og Yuriy Tikhonyuk, Kasakhstan Fjerdedommer: Aidyn Tassybayev, Kasakhstan | ||
Privatlandskamp Torsdag 6. juni | Danmark | – | Norge | |||
kl. 18:00 | Fotball.no | |||||
EM-kvalifisering Fredag 6. september | Latvia | – | Norge | |||
kl. | Fotball.no UEFA |
|||||
EM-kvalifisering Tirsdag 10. september | Norge | – | Italia | |||
kl. | Fotball.no UEFA |
|||||
EM-kvalifisering Fredag 11. oktober | Irland | – | Norge | |||
kl. | Fotball.no UEFA |
|||||
EM-kvalifisering Tirsdag 15. oktober | Italia | – | Norge | |||
kl. | Fotball.no UEFA | |||||
Følgende kamper ble spilt av det norske U20-landslaget for menn i 2024[3]
Følgende kamper ble spilt av det norske U19-landslaget for gutter i 2024[4]
Privatlandskamp Tirsdag 20. februar | Spania | 5 – 0 | Norge | Benidorm | ||
kl. 15:00 | Escrihuela 11', 36' Naveros 15' Urtasun 21' Romero 29' Race 88' (sm.) |
Fotball.no | Arena: Estadio Municipal Guillermo Amor | |||
Privatlandskamp Torsdag 22. februar | Spania | 2 – 1 | Norge | Benidorm | ||
kl. 11:00 | Moya 36' Miguel 48' Rey 63' |
Fotball.no | 10' Bang-Kittilsen 15' Steinset |
Arena: Estadio Municipal Guillermo Amor | ||
EM-kvalifisering Onsdag 20. mars | Norge | 2 – 1 | Montenegro | Skien | ||
kl. 15:00 | Tomašević 9' (sm.) Bang-Kittilsen 14' Haram 27' Granaas 45' |
Fotball.no UEAF |
66' Medojević 73' Mrvaljević 81' Adžić |
Arena: Skagerak Arena Dommer: Mikkel Redder, Danmark Assistentdommere: Deniz Yurdakul, Danmark og Mārtiņš Svipsts, Latvia Fjerdedommer: Edgars Maļcevs, Latvia | ||
EM-kvalifisering Lørdag 23. mars | Norge | 2 – 2 | Bosnia-Hercegovina | Skien | ||
kl. 15:00 | Nypan 62' Egeli 65' Andresen 86' |
Fotball.no UEFA |
13' Mustafic 57' Puce 58' Marčetić 90' Bejdić 90+3' Zahirović |
Arena: Skagerak Arena Dommer: Edgars Maļcevs, Latvia Assistentdommere: Mārtiņš Svipsts, Latvia og Nicolas Müller, Sveits Fjerdedommer: Alessandro Dudic, Sveits | ||
EM-kvalifisering Tirsdag 26. mars | Israel | 0 – 2 | Norge | Skien | ||
kl. 15:00 | Elgaby 13' Dezent 45+1' Kassa 49' Harosh 51' Belay 90+1' |
Fotball.no UEFA |
3', 27' Egeli 87', 90+5' Kilen |
Arena: Skagerak Arena Dommer: Edgars Maļcevs, Latvia Assistentdommere: Mārtiņš Svipsts, Latvia og Deniz Yurdakul, Danmark Fjerdedommer: Mikkel Redder, Danmark | ||
EM Mandag 15. juli | Italia | – | Norge | Belfast, Nord-Irland | ||
kl. 16:30 | Fotball.no | Arena: Seaview | ||||
EM Torsdag 18. juli | Norge | – | Ukraina | Belfast, Nord-Irland | ||
kl. 16:30 | Fotball.no | Arena: Seaview | ||||
EM Søndag 21. juli | Norge | – | Nord-Irland | Belfast, Nord-Irland | ||
kl. 20:00 | Fotball.no | Arena: Seaview | ||||
Følgende kamper ble spilt av det norske U18-landslaget for gutter i 2024[5]
Privatlandskamp Onsdag 20. mars | Norge | 3–2 | Sverige | Marbella, Spania | ||
kl. 16:00 | Remmem 4' Gonstad 9' Tewelde 78' (str.) |
Fotball.no | 58' Loukili 68' Nikko 90' Jeppsson |
Arena: Marbella Football Center | ||
Privatlandskamp Søndag 24. mars | Norge | 2 – 2 | Romania | Marbella, Spania | ||
kl. 16:00 | Børset 45' Ardraa 70' Rønning 75' |
Fotball.no | 20' Szimionaș 77' Marincău 85' Marin |
Arena: Marbella Football Center | ||
Privatlandskamp Onsdag 5. juni | Kroatia | – | Norge | Kotoriba | ||
kl. 18:00 | Fotball.no | Arena: Stadium Kotoriba | ||||
Privatlandskamp Fredag 7. juni | Tyrkia | – | Norge | Kotoriba, Kroatia | ||
kl. 18:00 | Fotball.no | Arena: Stadium Kotoriba | ||||
Privatlandskamp Mandag 10. juni | Norge | – | Usbekistan | Nedelišće, Kroatia | ||
kl. 16:30 | Fotball.no | Arena: Stadium Nedelišće | ||||
Privatlandskamp Torsdag 5. september | Norge | – | Nord-Irland | |||
kl. | Fotball.no | |||||
Privatlandskamp Søndag 8. september | Norge | – | Danmark | |||
kl. | Fotball.no | |||||
Følgende kamper ble spilt av det norske U17-landslaget for gutter i 2024[6]
Turnering Tirsdag 6. februar | Norge | 1 – 3 | Tsjekkia | Benidorm, Spania | ||
kl. 14:00 | Engseth Lie 23' Seim-Monsen 39' Steinegger 70' Prent-Eckbo 90' |
Fotball.no | 5', 66' Moudrý 44' Slončík 76' Pavlo |
Arena: La Nucia | ||
Turnering Torsdag 8. februar | Norge | 0 – 1 | Sverige | Alicante, Spania | ||
kl. 18:00 | Ingilæ 64' Skistad 90' |
Fotball.no | 3' Järeteg | Arena: Estadi Olímpic Camilo Cano | ||
Turnering Lørdag 10. februar | Polen | 3 – 0 | Norge | Benidorm, Spania | ||
kl. 16:30 | Wróblewski 12' Izunwanne 14', 39' Pietuszewski 74' |
Fotball.no | Arena: La Nucia | |||
EM-kvalifisering Onsdag 20. mars | Spania | 3 – 0 | Norge | Enzesfeld-Lindabrunn, Østerrike | ||
kl. 15:30 | Arnucio 9' (str.) Junyent 25' Yañez 30', 43' Farré 73' |
Fotball.no UEFA |
Arena: Lindabrunn Dommer: Bulat Sariyev, Kasakhstan Assistentdommere: Sergei Vassyutin, Kasakhstan og Thomas Kaplan, Østerrike Fjerdedommer: Daniel Pfister, Østerrike | |||
EM-kvalifisering Lørdag 23. mars | Østerrike | 2 – 2 | Norge | Wiener Neustadt, Østerrike | ||
kl. 12:00 | Ivanschitz 37' (str.) 42' Fidjeu-Tazemeta 63' Moizi 64' 89' |
Fotball.no UEFA |
1' Nilsen-Modebe 39' 90+2' Norbye 56' Svenningsen 90' Engseth Lie 90+3' Prent-Eckbo 90+6' Spiten-Nysæter |
Arena: Wiener Neustadt Arena Dommer: Bulat Sariyev, Kasakhstan Assistentdommere: Sergei Vassyutin, Kasakhstan og Daniel Vasilevski, Nord-Makedonia Fjerdedommer: Igor Stojchevski, Nord-Makedonia | ||
EM-kvalifisering Tirsdag 26. mars | Norge | 2 – 1 | Slovenia | Mattersburg, Østerrike | ||
kl. 17:00 | Skaarud 38' Spiten-Nysæter 57' West 63' |
Fotball.no UEFA |
75' Podklesnik 83' Zuzek |
Arena: Fussballakademie Burgenland Dommer: Igor Stojchevski, Nord-Makedonia Assistentdommere: Daniel Vasilevski, Nord-Makedonia og Thomas Kaplan, Østerrike Fjerdedommer: Daniel Pfister, Østerrike | ||
Følgende kamper ble spilt av det norske U16-landslaget for gutter i 2024[7]
Turnering Onsdag 28. februar | Kypros | 0 – 0 (6 – 7 str)
|
Norge | Geroskipou | ||
kl. 14:00 | Avraam 43' | Fotball.no | 8' Dahlstrøm 71' Nakken |
Arena: Geroskipou Municipality Stadium | ||
Straffer | ||||||
{{{straffe1}}} | {{{straffe2}}} | |||||
Turnering Fredag 1. mars | Romania | 1 – 0 | Norge | Páfos, Kypros | ||
kl. 11:00 | Anugo 16' Ungureanu 38' Gheorghe 72' Coman 90' |
Fotball.no | Arena: Pafiako Stadium | |||
Turnering Mandag 4. mars | Skottland | 4 – 1 | Norge | Páfos, Kypros | ||
kl. 10:00 | Borland Mal:GOal Hislop 5' 55' (str.) Boyd 62' |
Fotball.no | 72' Holseter-Karlsen | Arena: Pafiako Stadium | ||
Landskamp Torsdag 18. april | Ungarn | 1 – 3 | Norge | |||
kl. 13:00 | Márkó 4' Ádám 22' Márton 39' Márk 62' |
Fotball.no | 40' Valenza 52' Krosa 73' Solberg 88' Wik |
|||
Følgende kamper ble spilt av det norske U15-landslaget for gutter i 2024[8]
Turnering Fredag 26. april | Wales | 2 – 2 | Norge | Kötschach-Mauten, Østerrike | ||
kl. 17:00 | Papirnyk 13' Tankiewicz 53' |
Fotball.no | 2' Dæhlin 19' Myklebust 67' Hillestad |
|||
Turnering Lørdag 27. april | Østerrike | 2 – 1 | Norge | Kötschach-Mauthen, Østerrike | ||
kl. 17:00 | Mijatovic 35', 42' Endthaller 53' Weinhandl 59' |
Fotball.no | 21' Eriksrud 45' Jallow 59' Aljenki |
|||
Turnering Mandag 29. april | De Forente Arabiske Emirater | 0 – 1 | Norge | Arnoldstein, Østerrike | ||
kl. 17:00 | Fotball.no | 28' Iii | ||||
Turnering Onsdag 1. mai | Romania | 0 – 1 | Norge | Komen, Slovenia | ||
kl. 11:00 | Gabriel 32' Matei 38' |
Fotball.no | 33' Eriksrud 70' Norda 70' Myklebust 70' Arifagic |
|||
Følgende kamper ble spilt av det norske futsallandslaget for menn i 2024[9]
Norgesmesterskapet i fotball for menn 2024
[rediger | rediger kilde]- Utdypende artikkel: NM fotball menn 2024
Cupfinale:
Lørdag 7. desember 2024 | – | Oslo | ||||
Rapport NFF.no | Arena: Ullevaal stadion | |||||
Pl | Lag | K | V | U | T | M+ | M– | MF | P | Kvalifisering og nedrykk |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Bodø/Glimt | 21 | 14 | 5 | 2 | 49 | 17 | +32 | 47 | Champions League playoff-runden |
2 | Viking | 21 | 10 | 7 | 4 | 39 | 27 | +12 | 37 | Champions League andre kvalifiseringsrunde |
3 | Brann | 20 | 10 | 6 | 4 | 33 | 25 | +8 | 36 | Conference League andre kvalifiseringsrunde |
4 | Molde | 20 | 10 | 4 | 6 | 38 | 23 | +15 | 34 | |
5 | Fredrikstad | 21 | 9 | 7 | 5 | 27 | 21 | +6 | 34 | |
6 | Rosenborg | 21 | 10 | 3 | 8 | 34 | 33 | +1 | 33 | |
7 | KFUM Oslo | 20 | 7 | 8 | 5 | 26 | 24 | +2 | 29 | |
8 | Sarpsborg 08 | 21 | 7 | 5 | 9 | 32 | 43 | −11 | 26 | |
9 | HamKam | 21 | 6 | 7 | 8 | 24 | 25 | −1 | 25 | |
10 | Tromsø | 21 | 7 | 4 | 10 | 22 | 27 | −5 | 25 | |
11 | Strømsgodset | 21 | 6 | 5 | 10 | 25 | 35 | −10 | 23 | |
12 | Kristiansund | 19 | 5 | 7 | 7 | 25 | 28 | −3 | 22 | |
13 | Haugesund | 21 | 6 | 4 | 11 | 23 | 32 | −9 | 22 | |
14 | Sandefjord | 20 | 5 | 6 | 9 | 29 | 33 | −4 | 21 | Nedrykkskvalifisering |
15 | Lillestrøm | 21 | 6 | 2 | 13 | 24 | 40 | −16 | 20 | Nedrykk til OBOS-ligaen |
16 | Odd | 21 | 4 | 6 | 11 | 20 | 37 | −17 | 18 |
Regler for rangering: 1) Poeng; 2) Målforskjell; 3) Scorede mål.
OBOS-ligaen
[rediger | rediger kilde]# | Lag | K | S | U | T | Mål | ± | P | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Vålerenga | 21 | 15 | 3 | 3 | 56–23 | 33 | 48 | |
2 | Bryne | 21 | 13 | 2 | 6 | 34–20 | 14 | 41 | |
3 | Moss | 21 | 12 | 2 | 7 | 36–30 | 6 | 38 | |
4 | Egersund | 21 | 10 | 5 | 6 | 45–41 | 4 | 35 | |
5 | Stabæk | 21 | 9 | 6 | 6 | 44–41 | 3 | 33 | |
6 | Kongsvinger | 21 | 8 | 8 | 5 | 35–36 | −1 | 32 | |
7 | Lyn | 21 | 7 | 9 | 5 | 43–30 | 13 | 30 | |
8 | Sogndal | 21 | 8 | 6 | 7 | 31–27 | 4 | 30 | |
9 | Raufoss | 21 | 8 | 5 | 8 | 24–25 | −1 | 29 | |
10 | Levanger | 21 | 5 | 9 | 7 | 33–31 | 2 | 24 | |
11 | Ranheim | 21 | 6 | 6 | 9 | 33–35 | −2 | 24 | |
12 | Åsane | 21 | 6 | 6 | 9 | 29–35 | −6 | 24 | |
13 | Mjøndalen | 21 | 5 | 6 | 10 | 28–35 | −7 | 21 | |
14 | Start | 21 | 5 | 5 | 11 | 28–43 | −15 | 20 | |
15 | Aalesund | 21 | 5 | 4 | 12 | 24–38 | −14 | 19 | |
16 | Sandnes Ulf | 21 | 3 | 4 | 14 | 20–53 | −33 | 13 | |
Sist oppdatert: 2. september 2024 · Kilde · |
# | Lag | K | S | U | T | Mål | ± | P | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Hødd | 19 | 15 | 1 | 3 | 43–17 | 26 | 46 | |
2 | Jerv | 19 | 11 | 4 | 4 | 36–24 | 12 | 37 | |
3 | Eik Tønsberg | 19 | 9 | 6 | 4 | 29–23 | 6 | 33 | |
4 | Brattvåg | 19 | 10 | 2 | 7 | 47–34 | 13 | 32 | |
5 | Lysekloster | 19 | 10 | 2 | 7 | 38–33 | 5 | 32 | |
6 | Brann 2 | 19 | 9 | 4 | 6 | 45–39 | 6 | 31 | |
7 | Viking 2 | 19 | 7 | 4 | 8 | 38–34 | 4 | 25 | |
8 | Vard Haugesund | 19 | 7 | 4 | 8 | 31–33 | −2 | 25 | |
9 | Arendal | 19 | 7 | 3 | 9 | 26–33 | −7 | 24 | |
10 | Notodden | 19 | 6 | 5 | 8 | 20–28 | −8 | 23 | |
11 | Sotra | 19 | 4 | 6 | 9 | 21–29 | −8 | 18 | |
12 | Ørn Horten | 19 | 4 | 4 | 11 | 19–31 | −12 | 16 | |
13 | Kvik Halden | 19 | 4 | 4 | 11 | 24–40 | −16 | 16 | |
14 | Fløy | 19 | 4 | 3 | 12 | 18–35 | −17 | 15 | |
Sist oppdatert: 2. september 2024 · Kilde · |
# | Lag | K | S | U | T | Mål | ± | P | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Skeid | 19 | 12 | 6 | 1 | 37–14 | 23 | 42 | |
2 | Tromsdalen | 19 | 13 | 3 | 3 | 51–35 | 16 | 42 | |
3 | Kjelsås | 19 | 11 | 3 | 5 | 38–27 | 11 | 36 | |
4 | Stjørdals-Blink | 19 | 10 | 4 | 5 | 39–23 | 16 | 34 | |
5 | Ull/Kisa | 19 | 10 | 4 | 5 | 42–29 | 13 | 34 | |
6 | Eidsvold Turn | 19 | 10 | 4 | 5 | 39–36 | 3 | 34 | |
7 | Strømmen | 19 | 9 | 4 | 6 | 36–31 | 5 | 31 | |
8 | Grorud | 19 | 7 | 7 | 5 | 53–37 | 16 | 28 | |
9 | Follo | 19 | 8 | 2 | 9 | 36–37 | −1 | 26 | |
10 | Alta | 19 | 6 | 5 | 8 | 40–39 | 1 | 23 | |
11 | Strindheim | 19 | 7 | 1 | 11 | 34–35 | −1 | 22 | |
12 | Junkeren | 19 | 4 | 2 | 13 | 27–50 | −23 | 14 | |
13 | Vålerenga 2 | 19 | 2 | 0 | 17 | 23–62 | −39 | 6 | |
14 | Gjøvik-Lyn | 19 | 1 | 1 | 17 | 8–48 | −40 | 4 | |
Sist oppdatert: 2. september 2024 · Kilde · |
|
|
|
|
|
|
Følgende kamper ble spilt av det norske kvinnelandslaget i 2024[10]
Nations League Fredag 23. februar | Kroatia | 0 – 3 | Norge | Osijek | ||
kl. 18:00 | Jelenčić 12' Vračević 90+3' |
Fotball.no UEFA |
17' Hegerberg 49' Graham Hansen 62' Ildhusøy |
Arena: Opus Arena Tilskuere: 3 132 Dommer: Abigail Byrne, England Assistentdommere: Sophie Dennington, England og Nicoleta Bria, England Fjerdedommer: Stacey Pearson, England | ||
Nations League Tirsdag 27. februar | Norge | 5 – 0 | Kroatia | Stavanger | ||
kl. 18:00 | Terland 9' Haug 32', 40' Maanum 66', 79' |
Fotball.no UEFA |
Arena: SR-Bank Arena Tilskuere: 5 135 Dommer: Veronika Kovarova, Tsjekkia Assistentdommere: Zuzana Špindlerová, Tsjekkia og Tereza Hessova, Tsjekkia Fjerdedommer: Michaela Pachtova, Tsjekkia | |||
EM-kvalifisering Fredag 5. april | Norge | 4 – 0 | Finland | Oslo | ||
kl. 18:00 | Ildhusøy 24' Haug 41' Syrstad Engen 56' Bjelde 78' Terland 81' |
Fotball.no UEFA |
Arena: Ullevaal Stadion Tilskuere: 3 106 Dommer: Catarina Campos, Portugal Assistentdommere: Vanessa Gomes, Portugal og Raquel Moreira Pinho, Portugal Fjerdedommer: Ines Andrada, Portugal | |||
EM-kvalifisering Tirsdag 9. april | Nederland | 1 – 0 | Norge | Breda | ||
kl. 20:45 | Beerensteyn 6' | Fotball.no UEFA |
6' Reiten | Arena: Rat Verlegh Stadion Dommer: Cheryl Foster, Wales Assistentdommere: Ceri Louise Williams, Wales og Victoria Finlay, Nord-Irland Fjerdedommer: Iwan Arwel Griffith, Wales | ||
EM-kvalifisering Fredag 31. mai | Norge | – | Italia | Oslo | ||
kl. 18:00 | Fotball.no UEFA |
Arena: Ullevaal Stadion Dommer: Stéphanie Frappart, Frankrike Assistentdommere: Camille Soriano, Frankrike og Melissa Rossignol, Frankrike Fjerdedommer: Emeline Rochebiliere, Frankrike | ||||
EM-kvalifisering Tirsdag 4. juni | Italia | – | Norge | Ferrara | ||
kl. 18:15 | Fotball.no UEFA |
Arena: Stadio Paolo Mazza Dommer: Rebecca Welch, England Assistentdommere: Emily Carney, England og Anastasiya Voloshchuk, England Fjerdedommer: Kirsty Dowle, England | ||||
EM-kvalifisering Fredag 12. juli | Finland | – | Norge | Åbo | ||
kl. 18:00 | Fotball.no UEFA |
Arena: Veritas Stadion | ||||
EM-kvalifisering Tirsdag 16. juli | Norge | – | Nederland | Bergen | ||
kl. 19:00 | Fotball.no UEFA |
Arena: Brann Stadion | ||||
Følgende kamper ble spilt av det norske U23-kvinnelandslaget i 2023[11]
Privatlandskamp Tirsdag 27. februar | Spania | 0 – 4 | Norge | Puertollano | ||
kl. 18:30 | Fotball.no | 62' Godø 64', 74' (str.) Jensen 90' Sørbo |
Arena: Estadio Ciudad de Puertollano | |||
Privatlandskamp Torsdag 4. april | Norge | Kansellert | Nederland | Hamar | ||
kl. 18:00 | Fotball.no | Arena: Briskeby stadion | ||||
Privatlandskamp Mandag 8. april | Sverige | 3 – 2 | Norge | Gävle | ||
kl. 14:30 | Pelgander 35' Östlund 43' Bah 45' Pennsäter 57' Eriksson Kristell 66' |
Fotball.no | 15' Godø 53' Jøsendal |
Arena: Gavlevallen | ||
Følgende kamper ble spilt av det norske U19-landslaget jenter i 2024[12]
Privatlandskamp Lørdag 24. februar | Italia | 1 – 0 | Norge | |||
kl. 12:00 | Bellagente 66' Longobardi 75' |
Fotball.no | 14' Nøss 19' Skage 45' Nilsen |
|||
Privatlandskamp Tirsdag 27. februar | England | 2 – 2 | Norge | Benidorm, Spania | ||
kl. 14:00 | Louanne Worsey 70' Potter 73' |
Fotball.no | 38' Nybru 46' Sælen 56' Melgård |
Arena: Villaitana Football Center | ||
EM-kvalifisering Onsdag 3. april | Norge | 4 – 0 | Tsjekkia | Blšany, Tsjekkia | ||
kl. 15:00 | Svendsen 12' Haftorsen-Brakstad 15' Melgård 18' Svendheim 22' Sælen 88' Fenger 90+2' |
Fotball.no UEFA |
Arena: FK Chmel Blšany Dommer: Kristina Georgieva, Bulgaria Assistentdommere: Dorieta Valeva, Bulgaria og Davina Lutz, Tyskland Fjerdedommer: Franziska Wildfeuer, Tyskland | |||
EM-kvalifisering Lørdag 6. april | Frankrike | 1 – 0 | Norge | Chomutov, Tsjekkia | ||
kl. 15:00 | Chossenotte 23' | Fotball.no UEFA |
19' Røkke | Arena: Stadium FC Chomutov Dommer: Franziska Wildfeuer, Tyskland Assistentdommere: Davina Lutz, Tyskland og Tereza Holakovská, Tsjekkia Fjerdedommer: Kateřina Petrželková, Tsjekkia | ||
EM-kvalifisering Tirsdag 9. april | Ukraina | 0 – 5 | Norge | Chomutov, Tsjekkia | ||
kl. 16:00 | Fotball.no UEFA |
9', 51', 72' Natvik 19' Reshane 36' Svendsen 88' Melgård |
Arena: Stadium FC Chomutov Dommer: Jelena Medjedovic, Serbia Assistentdommere: Tereza Holakovská, Tsjekkia og Natálie Čampišová, Tsjekkia Fjerdedommer: Kateřina Petrželková, Tsjekkia | |||
Privatlandskamp Torsdag 11. juli | Sverige | – | Norge | Ljungskile | ||
kl. 18:00 | Fotball.no | Arena: Skarsjövallen | ||||
Privatlandskamp Lørdag 13. juli | Island | – | Norge | Henån, Sverige | ||
kl. 15:00 | Fotball.no | Arena: Ivar Färgs Arena | ||||
Følgende kamper ble spilt av det norske U17-landslaget jenter i 2024[13]
Privatlandskamp Tirsdag 23. januar | Finland | 3 – 0 | Norge | Eerikkilä | ||
kl. 16:00 | Todoshchenko 20' Ulenius 41' (str.) Reis 56' Jääskä 90' |
Fotball.no | 31' Brualøkken 68' Malloul 75' Turflinger |
Arena: Eerikkilä football hall | ||
Privatlandskamp Torsdag 25. januar | Finland | 1 – 1 | Norge | Eerikkilä | ||
kl. 12:00 | Olivia Ulenius 30' | Fotball.no | 27' Malloul 31' Dorsin 57' Haugen |
Arena: Eerikkilä football hall | ||
Privatlandskamp Torsdag 15. februar | Danmark | 2 – 1 | Norge | Marbella, Spania | ||
kl. 15:00 | Holt 51' Lund 56' |
Fotball.no | 53' Kerim-Lindland | Arena: Banus Football Center | ||
Privatlandskamp Søndag 18. februar | Danmark | 5 – 1 | Norge | Estepona, Spania | ||
kl. 15:00 | Friis 3', 31' Højer 5', 10', 19' (str.) Scheuer 44' |
Fotball.no | 73' Brualøkken | Arena: Estepona Football Center | ||
EM-kvaliifsering Mandag 11. mars | Sveits | 1 – 2 | Norge | Sandnes, Norge | ||
kl. 16:00 | Looser 40' Hinder 64' |
Fotball.no UEFA |
28', 55' Kerim-Lindland 77' Dorsin |
Arena: Øster Hus Arena Dommer: Michaela Pachtova, Tsjekkia Assistentdommere: Natálie Čampišová, Tsjekkia og Margot Jacobs, Belgia Fjerdedommer: Caroline Lanssens, Belgia | ||
EM-kvaliifsering Torsdag 14. mars | Norge | 1 – 1 | Wales | Sandnes, Norge | ||
kl. 16:00 | Thorhallsson 13.' | Fotball.no UEFA |
72' Cole | Arena: Øster Hus Arena Dommer: Michaela Pachtova, Tsjekkia Assistentdommere: Natálie Čampišová, Tsjekkia og Merve Turan, Tyrkia Fjerdedommer: Cansu Tryak, Tyrkia | ||
EM-kvaliifsering Søndag 17. mars | Norge | 1 – 0 | Sverige | Sandnes, Norge | ||
kl. 13:00 | Kerim-Lindland 23' | Fotball.no UEFA |
Arena: Øster Hus Arena Dommer: Caroline Lanssens, Belgia Assistentdommere: Margot Jacobs, Belgia og Natálie Čampišová, Tsjekkia Fjerdedommer: Michaela Pachtova, Tsjekkia | |||
EM Søndag 5. mai | England | 3 – 0 | Norge | Lund, Sverige | ||
kl. 13:00 | Parkinson 6' Harbert 12' Brown 48' Fisher 64' Hibbert-Johnson 90+2' |
Fotball.no UEFA |
87' Ulstein | Arena: Klostergårdens IP Tilskuere: 257 Dommer: Fabienne Miche, Tyskland Assistentdommere: Daniela Göttlinger, Tyskland og Edjena Kapxhiu, Albania Fjerdedommer: Michaela Pachtova, Tsjekkia | ||
EM Onsdag 8. mai | Norge | 0 – 8 | Frankrike | Malmö, Sverige | ||
kl. 15:30 | Andreassen 7' | Fotball.no UEFA |
8' Ebayilin 24' Gay 26', 35' Bironien 38' Chabod 77', 88', 90+2' Adedini 87' Tene |
Arena: Malmö IP Tilskuere: 152 Dommer: Cansu Tryak, Tyrkia Assistentdommere: Nikolett Bizderi, Ungarn og Katrine Stensholm, Danmark Fjerdedommer: Deborah Anex, Sveits | ||
EM Lørdag 11. mai | Norge | 2 – 0 | Sverige | Malmö, Sverige | ||
kl. 15:30 | Broman 43' (sm.) Ulstein 83' |
Fotball.no UEFA |
Arena: Malmö IP Tilskuere: 673 Dommer: Lotta Vuorio, Finland Assistentdommere: Katrine Stensholm, Danmark og Martina Boer, Nederland Fjerdedommer: Oxana Cruc, Moldova | |||
Følgende kamper ble spilt av det norske U16-landslaget jenter i 2024[14]
Turnering Onsdag 28. februar | Danmark | 0 – 3 | Norge | |||
kl. 10:10 | Fotball.no | 25' Halbmayr 35' Pallesen-Nygård 78' Herseth |
||||
Landskamp Fredag 1. mars | England | 2 – 4 | Norge | |||
kl. 10:10 | 1' 70' 74' |
Fotball.no | 6' Preus 11' Flø 41' Kolbjørnsen 47' Gamst 62' Herseth 72' Pallesen-Nygård |
|||
Turnering Mandag 4. mars | Ecuador | 1 – 6 | Norge | |||
kl. 13:30 | Guerra 15' | Fotball.no | 9' Bryng 22' Tahirukaj 66', 90' Preus 68' Herseth 89' Sødahl |
|||
Landskamp Torsdag 11. april | England | 4 – 0 | Norge | Burton upon Trent | ||
kl. 16:00 | Allington 5' (str.), 44' 15' Hendle 44' |
Fotball.no | 90' Tahirukaj | Arena: St. Georges Park | ||
Landskamp Søndag 14. april | England | 1 – 3 | Norge | Burton upon Trent | ||
kl. 12:00 | Lewis 90' | Fotball.no | 43' Halbmayr 58' Halvorsen 60' Enger |
Arena: St. Georges Park | ||
Følgende kamper ble spilt av det norske U15-landslaget jenter i 2024[15]
Følgende kamper ble spilt av det norske U14-landslaget jenter i 2024[16]
Søndag 24. november | – | Oslo | ||||
kl. | Rapport | Arena: Ullevaal Stadion | ||||
Toppserien
[rediger | rediger kilde]Pl | Lag | K | V | U | T | M+ | M– | MF | P | Kvalifisering og nedrykk |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Vålerenga | 20 | 18 | 0 | 2 | 57 | 13 | +44 | 54 | Mesterligaen første kvalifiseringsrunde |
2 | Brann | 18 | 12 | 1 | 5 | 48 | 19 | +29 | 37 | |
3 | Rosenborg | 19 | 12 | 1 | 6 | 29 | 20 | +9 | 37 | Andre nivå europeisk klubbturnering første runde |
4 | LSK Kvinner | 18 | 9 | 3 | 6 | 25 | 20 | +5 | 29[a] | |
5 | Røa | 18 | 8 | 1 | 9 | 19 | 24 | −5 | 25 | |
6 | Lyn | 18 | 7 | 4 | 7 | 17 | 26 | −9 | 25 | |
7 | Stabæk | 19 | 7 | 3 | 9 | 27 | 26 | +1 | 24 | |
8 | Kolbotn | 18 | 4 | 4 | 10 | 20 | 36 | −16 | 16 | |
9 | Åsane | 18 | 0 | 7 | 11 | 10 | 28 | −18 | 7 | Nedrykkskvalifisering |
10 | Arna-Bjørnar | 18 | 1 | 4 | 13 | 10 | 50 | −40 | 7 | Nedrykk til 1. divisjon |
Regler for rangering: 1) Poeng; 2) Målforskjell; 3) Scorede mål.
Noter:
1. divisjon for kvinner
[rediger | rediger kilde]# | Lag | K | S | U | T | Mål | ± | P | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Hønefoss | 17 | 13 | 3 | 1 | 45–14 | 31 | 42 | |
2 | AaFK Fortuna | 17 | 12 | 3 | 2 | 44–9 | 35 | 39 | |
3 | Bodø/Glimt | 17 | 11 | 1 | 5 | 29–15 | 14 | 34 | |
4 | Viking | 17 | 7 | 3 | 7 | 21–27 | −6 | 24 | |
5 | KIL/Hemne | 17 | 5 | 3 | 9 | 21–29 | −8 | 18 | |
6 | Avaldsnes | 17 | 5 | 3 | 9 | 17–28 | −11 | 18 | |
7 | Odd | 17 | 5 | 2 | 10 | 18–24 | −6 | 17 | |
8 | Fyllingsdalen | 17 | 5 | 2 | 10 | 18–38 | −20 | 17 | |
9 | Øvrevoll Hosle | 17 | 3 | 7 | 7 | 18–36 | −18 | 16 | |
10 | TIL 2020 | 17 | 4 | 3 | 10 | 17–28 | −11 | 15 | |
Sist oppdatert: 1. september 2024 · Kilde · |
# | Lag | K | S | U | T | Mål | ± | P | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Start | 12 | 11 | 0 | 1 | 42–7 | 35 | 33 | |
2 | Klepp | 11 | 8 | 0 | 3 | 35–16 | 19 | 24 | |
3 | Bryne | 12 | 7 | 1 | 4 | 35–15 | 20 | 22 | |
4 | Amazon Grimstad | 11 | 5 | 1 | 5 | 19–16 | 3 | 16 | |
5 | Stabæk 2 | 12 | 5 | 1 | 6 | 23–24 | −1 | 16 | |
6 | Lyn 2 | 11 | 5 | 1 | 5 | 18–26 | −8 | 16 | |
7 | Fana | 12 | 3 | 4 | 5 | 14–24 | −10 | 13 | |
8 | Arendal | 12 | 2 | 0 | 10 | 7–42 | −35 | 6 | |
9 | Haugesund | 11 | 1 | 2 | 8 | 11–34 | −23 | 5 | |
10 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0–0 | 0 | 0 | ||
Sist oppdatert: 1. september 2024 · Kilde · |
# | Lag | K | S | U | T | Mål | ± | P | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | HamKam | 13 | 11 | 1 | 1 | 49–8 | 41 | 34 | |
2 | Grei | 13 | 9 | 1 | 3 | 47–13 | 34 | 28 | |
3 | Sogndal | 13 | 7 | 3 | 3 | 28–19 | 9 | 25 | |
4 | Sarpsborg 08 | 13 | 6 | 1 | 6 | 32–31 | 1 | 19 | |
5 | Frigg | 13 | 6 | 1 | 6 | 28–35 | −7 | 19 | |
6 | Vålerenga 2 | 13 | 5 | 3 | 5 | 21–31 | −10 | 18 | |
7 | Bjørnevatn | 13 | 4 | 3 | 6 | 16–29 | −13 | 15 | |
8 | Kongsvinger | 13 | 2 | 4 | 7 | 20–29 | −9 | 10 | |
9 | Røa 2 | 13 | 2 | 3 | 8 | 14–31 | −17 | 9 | |
10 | Porsanger | 13 | 2 | 2 | 9 | 16–45 | −29 | 8 | |
Sist oppdatert: 1. september 2024 · Kilde · |
# | Lag | K | S | U | T | Mål | ± | P | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Molde | 13 | 11 | 1 | 1 | 47–6 | 41 | 34 | |
2 | KFUM Oslo | 13 | 8 | 3 | 2 | 28–14 | 14 | 27 | |
3 | Rosenborg 2 | 13 | 6 | 2 | 5 | 32–23 | 9 | 20 | |
4 | Tiller | 13 | 5 | 6 | 2 | 23–17 | 6 | 21 | |
5 | LSK Kvinner 2 | 13 | 5 | 3 | 5 | 24–25 | −1 | 18 | |
6 | Medkila | 13 | 4 | 4 | 5 | 15–21 | −6 | 16 | |
7 | Mjølner | 13 | 4 | 3 | 6 | 20–24 | −4 | 15 | |
8 | Steinkjer | 13 | 4 | 1 | 8 | 20–37 | −17 | 13 | |
9 | Lillestrøm | 13 | 3 | 1 | 9 | 21–34 | −13 | 10 | |
10 | Krokelvdalen | 13 | 2 | 2 | 9 | 15–45 | −30 | 8 | |
Sist oppdatert: 1. september 2024 · Kilde · |
Dødsfall
[rediger | rediger kilde]- 30. januar – Leif Eriksen, fotballspiller (83), Vålerenga, , landslaget[17]
- 12. februar - Mounir Hamoud, fotballspiller og -trener (39), Lyn, Bodø/Glimt, Strømsgodset[18]
- 17. april - Per Henriksen, fotballspiller (72), Viking, landslaget[19]
Referanser
[rediger | rediger kilde]- ^ «Terminliste Norge Menn Senior A». Norges Fotballforbund. Besøkt 16. mai 2024.
- ^ «Terminliste Norge Menn U21». Norges Fotballforbund. Besøkt 16. mai 2024.
- ^ «Terminliste Norge Menn U20». Norges Fotballforbund. Besøkt 16. mai 2024.
- ^ «Terminliste Norge Gutter U19». Norges Fotballforbund. Besøkt 16. mai 2024.
- ^ «Terminliste Norge Gutter U18». Norges Fotballforbund. Besøkt 16. mai 2024.
- ^ «Terminliste Norge Gutter U17». Norges Fotballforbund. Besøkt 16. mai 2023.
- ^ «Terminliste Norge Gutter U16». Norges Fotballforbund. Besøkt 18. mai 2024.
- ^ «Terminliste Norge Gutter U15». Norges Fotballforbund. Besøkt 18. mai 2024.
- ^ «Terminliste Norge Futsal menn». Norges Fotballforbund. Besøkt 18. mai 2024.
- ^ «Terminliste Norge Kvinner Senior A». Norges Fotballforbund. Besøkt 18. mai 2024.
- ^ «Terminliste Norge Kvinner U23». Norges Fotballforbund. Besøkt 15. mai 2024.
- ^ «Terminliste Norge Jenter U19». Norges Fotballforbund. Besøkt 18. mai 2024.
- ^ «Terminliste Norge Jenter U17». Norges Fotballforbund. Besøkt 18. mai 2024.
- ^ «Terminliste Norge Jenter U16». Norges Fotballforbund. Besøkt 18. mai 2024.
- ^ «Terminliste Norge Jenter U15». Norges Fotballforbund. Besøkt 18. mai 2024.
- ^ «Terminliste Norge Jenter U14». Norges Fotballforbund. Besøkt 18. mai 2024.
- ^ «Leif Eriksen har forlatt oss». vif-fotball.no. 1. februar 2024.
- ^ «Mounir Hamoud (39) er død: – Sjokkerende å få en sånn beskjed». tv2.no. 12. februar 2024.
- ^ «Viking-legenden Per Henriksen er død». vg.no.
Eksterne lenker
[rediger | rediger kilde]- Terminlister og tabeller – Fotballsesongen 2024 på Norges Fotballforbund
- Norwegian football 2024 på rsssf.no