Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Wiktorija Pawłowna Łanczakowa (ros. Виктория Павловна Ланчакова; ur. 5 lutego 1988) – kazachska biegaczka narciarska.
Po raz pierwszy na arenie międzynarodowej pojawiła się 31 stycznia 2006 roku, podczas zawodów Mistrzostwa Świata Juniorów 2006 w słoweńskiej miejscowości Kranj, gdzie uplasowała się na pozycji 73. w sprincie stylem dowolnym.
W Pucharze Świata zadebiutowała 21 stycznia 2012 roku w Otepää, gdzie uplasowała się na pozycji 51. w sprincie stylem klasycznym. Pucharowych punktów jeszcze nie zdobyła.
Miejsce
|
Dzień
|
Rok
|
Miejscowość
|
Konkurencja
|
Czas biegu
|
Strata
|
Zwyciężczyni
|
73.
|
31 stycznia
|
2006
|
Kranj
|
Sprint stylem dowolnym
|
—
|
—
|
Astrid Jacobsen
|
51.
|
3 lutego
|
2006
|
Kranj
|
10 km bieg łączony
|
29:12,2 min
|
+3:11,2 min
|
Charlotte Kalla
|
13.
|
5 lutego
|
2006
|
Kranj
|
bieg sztafetowy 4×3,3 km[c]
|
34:59,0 min
|
+1:57,9 min
|
Norwegia
|
74.
|
14 marca
|
2007
|
Tarvisio
|
5 km stylem dowolnym
|
11:44,5 min
|
+2:30,0 min
|
Charlotte Kalla
|
44.
|
16 marca
|
2007
|
Tarvisio
|
10 km bieg łączony
|
26:10,9 min
|
+2:53,8 min
|
Charlotte Kalla
|
43.
|
23 lutego
|
2008
|
Malles Venosta
|
Sprint stylem dowolnym
|
—
|
—
|
Laure Barthélémy
|
7.
|
25 lutego
|
2008
|
Malles Venosta
|
5 km stylem klasycznym
|
14:54,0 min
|
+24,5 s
|
Therese Johaug
|
6.
|
27 lutego
|
2008
|
Malles Venosta
|
10 km stylem dowolnym
|
25:24,7 min
|
+13,9 s
|
Therese Johaug
|
7.
|
29 lutego
|
2008
|
Malles Venosta
|
bieg sztafetowy 4×3,3 km[d]
|
41:50,1 min
|
+52,7 s
|
Norwegia
|
Miejsce
|
Dzień
|
Rok
|
Miejscowość
|
Konkurencja
|
Czas biegu
|
Strata
|
Zwyciężczyni
|
31.
|
28 stycznia
|
2011
|
Erzurum
|
5 km stylem klasycznym
|
14:45,7 min
|
+1:55,1 min
|
Alija Iksanowa
|
28.
|
29 stycznia
|
2011
|
Erzurum
|
Sprint stylem dowolnym
|
—
|
—
|
Alena Procházková
|
13.
|
31 stycznia
|
2011
|
Erzurum
|
10 km bieg łączony
|
31:11,6 min
|
+2:27,7 min
|
Alena Procházková
|
6.
|
2 lutego
|
2011
|
Erzurum
|
bieg sztafetowy 3×5 km[e]
|
15:08,1 min
|
+2:11,3 min
|
Rosja
|
12.
|
5 lutego
|
2011
|
Erzurum
|
15 km stylem dowolnym (start masowy)
|
43:33,2 min
|
+2:33,7 min
|
Alena Procházková
|
5.
|
12 grudnia
|
2013
|
Val di Fiemme
|
10 km bieg łączony
|
29:34,7 min
|
+4,0 s
|
Tatjana Osipowa
|
23.
|
14 grudnia
|
2013
|
Val di Fiemme
|
Sprint stylem klasycznym
|
—
|
—
|
Oksana Usatowa
|
30.
|
17 grudnia
|
2013
|
Val di Fiemme
|
5 km stylem dowolnym
|
13:27,1 min
|
+37,3 s
|
Astrid Øyre Slind Kateryna Hryhorenko
|
19.
|
20 grudnia
|
2013
|
Val di Fiemme
|
15 km stylem klasycznym (start masowy)
|
42:50,4 min
|
+2:07,3 min
|
Oksana Usatowa
|
26.
|
25 stycznia
|
2015
|
Szczyrbskie Jezioro
|
Sprint stylem dowolnym
|
—
|
—
|
Anastasija Słonowa
|
9.
|
28 stycznia
|
2015
|
Szczyrbskie Jezioro
|
5 km stylem klasycznym
|
13:09,5 min
|
+52,0 s
|
Oksana Usatowa
|
2.
|
30 stycznia
|
2015
|
Szczyrbskie Jezioro
|
bieg sztafetowy 3×5 km[f]
|
47:47,1 min
|
+43,6 s
|
Rosja
|
- ↑ Sztafeta zdublowana
- ↑ Skład zespołu: Jelena Kołomina, Anna Stojan, Wiktorija Łanczakowa, Anna Szewczenko
- ↑ Skład zespołu: Dina Usina, Jekatierina Siemionowych, Wiktorija Łanczakowa, Tatjana Roszczina
- ↑ Skład zespołu: Jekaterina Siemionowicz, Swietłana Waseczko, Wiktorija Łanczakowa, Marina Matrosowa
- ↑ Skład zespołu: Marina Matrosowa, Wiktorija Łanczakowa, Tatjana Osipowa
- ↑ Skład zespołu: Anna Stojan, Wiktorija Łanczakowa, Anastasija Słonowa