Jagiellonia Białystok w sezonie 2024/2025
Ten artykuł dotyczy trwającego lub niedawnego wydarzenia sportowego. Informacje w nim zamieszczone mogą się zmienić lub zdezaktualizować wraz z postępem zdarzenia. Początkowe doniesienia, wyniki lub statystyki mogą być niepewne. Ostatnie aktualizacje do tego artykułu mogą nie odzwierciedlać najbardziej aktualnych informacji. |
| |||
sezon 2024/2025 | |||
Trener | |||
---|---|---|---|
Prezes |
Wojciech Pertkiewicz | ||
Ekstraklasa | |||
Puchar Polski | |||
Jagiellonia Białystok w sezonie 2024/2025 przystąpiła do rozgrywek piłkarskiej Ekstraklasy oraz Pucharu Polski (od 1/32). Klub rozgrywa swoje mecze na Stadionie Miejskim w Białymstoku o pojemności 22.372 miejsc. Sektor gości wynosi 1027 miejsc, wraz ze strefami buforowymi około 2200 miejsc.
I poziom rozgrywkowy
[edytuj | edytuj kod]W roli beniaminka zagrają drużyny Lechii Gdańsk awans z 1 m-ca, GKS-u Katowice awans z 2 m-ca oraz awansujący po barażach Motor Lublin.
Tabela
[edytuj | edytuj kod]Lp. | Drużyna | M | Z | R | P | Bramki | Różn. | Pkt. | Uwagi | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Jagiellonia Białystok (m) | El. do Ligi Mistrzów | ||||||||
2 | Śląsk Wrocław | El. do Ligi Konf. | ||||||||
3 | Legia Warszawa | |||||||||
4 | Pogoń Szczecin | |||||||||
5 | Lech Poznań | |||||||||
6 | Górnik Zabrze | |||||||||
7 | Raków Częstochowa | |||||||||
8 | Zagłębie Lubin | |||||||||
9 | Widzew Łódź | |||||||||
10 | Piast Gliwice | |||||||||
11 | Stal Mielec | |||||||||
12 | Puszcza Niepołomice | |||||||||
13 | Cracovia | |||||||||
14 | Korona Kielce | |||||||||
15 | Radomiak Radom | |||||||||
16 | Lechia Gdańsk (b) | Spadek do I ligi | ||||||||
17 | GKS Katowice (b) | |||||||||
18 | Motor Lublin (b) |
Mecze
[edytuj | edytuj kod]Mecze i wyniki | Pozycja w lidze | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Lp. | Data | Rozgrywki | F. | D/W | Przeciwnik | Wynik | Strzelcy bramek | M. | P. | Br. |
przeł. | 14.07.2024 Białystok | Superpuchar | - | D | Wisła Kraków | |||||
19.07.2024 Białystok | ESA 1 kol. | 17157 | D | Puszcza Niepołomice | 2:0 | Nene 78' Fadiga 90+8' | 2 | 3 | 2:0 | |
23.07.2024 Poniewież | LM – II runda | 3850[1] | W | FK Poniewież | 0:4 | Imaz 15'28'29' Hansen 80' | I mecz | |||
27.07.2024 Radom | ESA 2 kol. | - | W | Radomiak Radom | ||||||
31.07.2024 Białystok | LM – II runda | - | D | FK Poniewież | bramki | II mecz | ||||
3.08.2024 Białystok | ESA 3 kol. | - | D | Stal Mielec | ||||||
8.08.2024 Bodø | LM – III runda | - | W | FK Bodø/Glimt | bramki | I mecz | ||||
10.08.2024 Lublin | ESA 4 kol. | - | W | Motor Lublin | ||||||
15.08.2024 Białystok | LM – III runda | - | D | FK Bodø/Glimt | bramki | II mecz | ||||
17.08.2024 Białystok | 5 kol. | - | D | Cracovia | ||||||
25.08.2024 Katowice | 6 kol. | - | W | GKS Katowice | ||||||
1.09.2024 Białystok | 7 kol. | - | D | Widzew Łódź | ||||||
15.09.2024 Poznań | 8 kol. | - | W | Lech Poznań | ||||||
22.09.2024 Białystok | 9 kol. | - | D | Lechia Gdańsk | ||||||
29.09.2024 Gliwice | 10 kol. | - | W | Piast Gliwice | ||||||
6.10.2024 Białystok | 11 kol. | - | D | Legia Warszawa | ||||||
20.10.2024 Lubin | 12 kol. | - | W | Zagłębie Lubin | ||||||
27.10.2024 Białystok | 13 kol. | - | D | Korona Kielce | ||||||
30.10.2024 Miasto | PP – 1/32 | - | W | Klub | bramki | awans | ||||
3.11.2024 Zabrze | 14 kol. | - | W | Górnik Zabrze | ||||||
10.11.2024 Białystok | 15 kol. | - | D | Raków Częstochowa | ||||||
24.11.2024 Białystok | 16 kol. | - | D | Śląsk Wrocław | ||||||
1.12.2024 Szczecin | 17 kol. | - | W | Pogoń Szczecin | ||||||
8.12.2024 Niepołomice | 18 kol. | - | W | Puszcza Niepołomice | ||||||
2.02.2025 Białystok | 19 kol. | - | D | Radomiak Radom | ||||||
9.02.2025 Mielec | 20 kol. | - | W | Stal Mielec | ||||||
16.02.2025 Białystok | 21 kol. | - | D | Motor Lublin | ||||||
23.02.2025 Kraków | 22 kol. | - | W | Cracovia | ||||||
2.03.2025 Białystok | 23 kol. | - | D | GKS Katowice | ||||||
9.03.2025 Łódź | 24 kol. | - | W | Widzew Łódź | ||||||
16.03.2025 Białystok | 25 kol. | - | D | Lech Poznań | ||||||
30.03.2025 Gdańsk | 26 kol. | - | W | Lechia Gdańsk | ||||||
6.04.2025 Białystok | 27 kol. | - | D | Piast Gliwice | ||||||
13.04.2025 Warszawa | 28 kol. | - | W | Legia Warszawa | ||||||
19.04.2025 Białystok | 29 kol. | - | D | Zagłębie Lubin | ||||||
27.04.2025 Kielce | 30 kol. | - | W | Korona Kielce | ||||||
4.05.2025 Białystok | 31 kol. | - | D | Górnik Zabrze | ||||||
11.05.2025 Częstochowa | 32 kol. | - | W | Raków Częstochowa | ||||||
18.05.2025 Wrocław | 33 kol. | - | W | Śląsk Wrocław | ||||||
25.05.2025 Białystok | 34 kol. | - | D | Pogoń Szczecin | ||||||
- (1) Liczba meczów w sezonie, (2) wszystkie mecze na najwyższym poziomie rozgrywkowym, (3) wszystkie mecze w rozgrywkach ligowych (bez baraży) - rozgrywki ligowe, - rozgrywki pucharu polski, - rozgrywki pucharu ligi, - rozgrywki ligi europejskiej, - mecze barażowe lub eliminacyjne, - inne. |
Frekwencja
Na mecze ekstraklasy w Białymstoku łącznie przyszło 0 kibiców, średnia frekwencja wyniosła 0, stan na ... .
Skład, transfery
[edytuj | edytuj kod]M - młodzieżowiec
- (LOT) - Letnie okno transferowe od 15 czerwca do 1 września 2024.
- (ZOT) - Zimowe okno transferowe od 23 stycznia do 22 lutego 2025.
Nr | Zawodnik | Poz. | Data ur. | Wz. | Transfery | Kontrakt | Ostatni Klub |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Max Stryjek | BR | 18.07.1996 | 1,88 | (LOT) | 1.07.24 – 30.06.26 | Crewe Alexandra F.C. |
3 | Dušan Stojinović | OB | 26.08.2000 | 1,87 | 26.01.23 – 30.06.25 | (wyp.) NK Celje | |
4 | Jetmir Haliti | OB | 14.09.1996 | 1,88 | 1.01.24 – 30.06.25 | AIK Solna | |
6 | Taras Romanczuk C | PO | 14.11.1991 | 1,86 | 22.07.14 – 30.06.26 | Legionovia Legionowo | |
7 | Dominik Marczuk M | PO | 1.11.2003 | 1,74 | 1.07.23 – 30.06.26 | Stal Rzeszów | |
8 | Nené[2] | PO | 10.06.1995 | 1,87 | 1.07.22 – 30.06.25 | CD Santa Clara | |
9 | Lamine Diaby-Fadiga | NA | 19.01.2001 | 1,88 | (LOT) | 20.06.24 – 30.06.25 | Paris FC |
10 | Afimico Pululu | NA | 23.03.1999 | 1,75 | 1.07.23 – 30.06.25 | SpVgg Greuther Fürth | |
11 | Jesús Imaz | NA | 26.09.1990 | 1,74 | 21.01.19 – 30.06.25 | Wisła Kraków | |
14 | Jarosław Kubicki | PO | 7.08.1995 | 1,80 | 5.07.23 – 30.06.25 | Lechia Gdańsk | |
16 | Michal Sáček | OB | 19.09.1996 | 1,80 | 2.02.23 – 30.06.25 | Sparta Praga | |
17 | Adrián Diéguez | OB | 4.02.1996 | 1,88 | 1.07.23 – 30.06.25 | SD Ponferradina | |
19 | Paweł Olszewski | OB | 7.06.1999 | 1,78 | 1.01.16 – 30.06.25 | (wyp.) Stal Mielec | |
20 | Miki Villar | PO | 19.09.1996 | 1,73 | (LOT) | 2.07.24 – 30.06.26 | Wisła Kraków |
25 | Filip Wolski M | PO | 9.04.2006 | 1,78 | (LOT) | 20.06.24 – 30.06.26 | Lech II Poznań |
33 | Bartłomiej Żynel | BR | 9.04.1998 | 1,87 | (LOT) przedłużenie kontraktu | 28.07.22 – 30.06.26 | Jagiellonia II Białystok |
36 | Jakub Lewicki M | OB | 17.09.2005 | 1,82 | 15.07.22 – 30.06.25 | Jagiellonia II Białystok | |
38 | Damian Wojdakowski M | PO | 24.06.2005 | 1,81 | kontuzja | 30.09.22 – 31.12.24 | Jagiellonia II Białystok |
39 | Aurélien Nguiamba | PO | 18.01.1999 | 1,79 | 11.09.23 – 30.06.25 | Spezia Calcio | |
44 | João Moutinho | OB | 12.01.1998 | 1,82 | (LOT) wypożyczenie | 9.07.24 – 30.06.25 | Spezia Calcio |
50 | Sławomir Abramowicz M | BR | 9.06.2004 | 1,89 | 23.08.21 – 30.06.25 | Jagiellonia II Białystok | |
51 | Alan Rybak M | NA | 1.12.2006 | 1,78 | 19.07.23 – 30.06.26 | Jagiellonia II Białystok | |
66 | Miłosz Piekutowski M | BR | 8.05.2006 | 1,89 | (LOT) przedłużenie kontraktu | 15.07.22 – 30.06.26 | Jagiellonia II Białystok |
71 | Szymon Stypułkowski | PO | 17.06.2006 | 1,80 | (LOT) | b.d. – 31.12.26 | Jagiellonia U-19 |
72 | Mateusz Skrzypczak | OB | 22.08.2000 | 1,89 | 23.05.22 – 30.06.25 | Lech Poznań | |
77 | Wojciech Łaski | PO | 21.05.2000 | 1,86 | 1.07.22 – 30.06.25 | GKS Jastrzębie | |
99 | Kristoffer Hansen | PO | 12.08.1994 | 1,80 | 11.09.23 – 30.06.25 | Widzew Łódź | |
Szeroka kadra (zawodnicy z drużyny rezerw grający w pierwszym składzie): | |||||||
80 | Oskar Pietuszewski M | NA | 20.05.2008 | Jagiellonia II | 1.01.24 – 30.06.26 | AP Jagiellonia | |
81 | Oskar Lipiński M | OB | 28.03.2005 | 1,74 | Jagiellonia II | 1.07.2023 – b.d. | AP Jagiellonia |
82 | Bartłomiej Krasiewicz M | OB | 26.11.2006 | Jagiellonia II | b.d. – 30.06.25 | AP Jagiellonia | |
Piłkarze na wypożyczeniu: | |||||||
Transfery z klubu: | |||||||
(27) | Bartłomiej Wdowik | OB | 25.09.2000 | 1,84 | (LOT) do SC Braga | 22.01.20 – 30.06.25 | Odra Opole |
(99) | Vinícius Matheus | NA | 13.10.1998 | 1,81 | (LOT) do Lechia Tomaszów M. | 24.10.23 – 30.06.24 | Ślęza Wrocław |
(28) | José Naranjo | PO | 28.07.1994 | 1,87 | (LOT) do | 1.07.23 – 30.06.25 | SD Ponferradina |
(18) | Tomasz Kupisz | PO | 2.01.1990 | 1,80 | (LOT) do | 2.09.22 – 30.06.24 | Pordenone Calcio |
(9) | Kaan Caliskaner | NA | 3.11.1999 | 1,92 | (LOT) do Motor Lublin | 10.01.24 – 30.06.24 | Eintracht Brunszwik |
(5) | Bojan Nastić | OB | 6.07.1994 | 1,82 | (LOT) do Wisła Płock | 27.02.21 – 30.06.24 | BATE Borysów |
(1) | Zlatan Alomerović | BR | 15.06.1991 | 1,87 | (LOT) do AEK Larnaka | 1.01.22 – 30.06.24 | (wyp.) Lechia Gdańsk |
Transfery drużyna rezerw: | |||||||
(40) | Patryk Czerech | OB | 06.04.2001 | 1,90 | (LOT) do GKS Bełchatów | 15.04.22 – 30.06.2024 | Jagiellonia II Białystok |
Kacper Tabiś | OB | 13.01.2000 | 1,75 | (LOT) do Chrobry Głogów | 20.06.21 – 30.06.25 | (wyp.) Chrobry Głogów | |
Oliwier Wojciechowski M | PO | 5.04.2005 | 1,72 | (LOT) do Polonia Warszawa | 20.07.20 – 30.06.24 | (wyp.) Polonia Warszawa | |
Bartosz Bayer | PO | 30.01.2001 | 1,75 | (LOT) do | 20.02.23 – 30.06.24 | (wyp.) Olimpia Zambrów | |
(21) | Krzysztof Toporkiewicz M | NA | 21.04.2002 | 1,76 | (LOT) do KKS 1925 Kalisz | 29.11.19 – 30.06.24 | (wyp.) Sandecja Nowy Sącz |
(31) | Michał Ozga | OB | 23.06.2000 | 1,82 | (LOT) do | 9.07.18 – 30.06.24 | (wyp.) Wigry Suwałki |
(10) | Jakub Orpik | PO | 26.10.2003 | 1,83 | (LOT) do Stomil Olsztyn | 1.07.20 – b.d. | Jagiellonia U-19 |
Statystyka
[edytuj | edytuj kod]Mecze towarzyskie i sparingowe
[edytuj | edytuj kod]- Obóz w Opalenicy od 22 czerwca do 5 lipca 2024r.[3]
Mecze i wyniki | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Lp. | Data, Kraj, Miasto | Mecze | Frekw. | D/W | Przeciwnik | Wynik | Strzelcy bramek |
1 | 28.06.2024 Opalenica | sparing | - | W | Sigma Ołomuniec (1 p.) | 1:1 | Afimico Pululu 29' |
2 | 3.07.2024 Opalenica | sparing | - | W | Miedź Legnica (2 p.) | 1:3 | Haliti 8' Hansen 26' Skrzypczak 53'(k) |
3 | 6.07.2024 Warszawa[4] | sparing | - | W | Legia Warszawa (1 p.) | 2:0 | |
4 | 13.07.2024 g.15:00 Białystok | sparing | 3000 | D | Žalgiris Kowno (1 p.) | 2:0 | Pululu 45'(k) Kubicki'83 |
5 | 13.07.2024 g.18:00 Białystok | sparing[5] | 300 | D | Turośnianka (5 p.) | 1:1 | (Grał skład rezerwowy) Haliti 56' |
(p.) - poziom rozgrywkowy
Powołania do reprezentacji
[edytuj | edytuj kod]Bramka Tarasa Romanczuka strzelona w towarzyskim meczu z Ukrainą jest pierwszą bramką strzeloną przez zawodnika Jagiellonii w meczach reprezentacji Polski.
- Osobny artykuł:
Nazwisko | Data | rodz. | mecz | bramki | czas |
---|---|---|---|---|---|
13. Taras Romanczuk | 7.06.2024 | tow. | : 3:1 | 1 | 61' |
10.06.2024 | tow. | : 2:1 | - | 0 | |
16.06.2024 | ME 2024 | : 1:2 | 0 | 55' | |
21.06.2024 | ME 2024 | : 1:3 | 0 | ||
25.06.2024 | ME 2024 | : 1:1 | 0 |
Zobacz też
[edytuj | edytuj kod]- Osobny artykuł:
- Osobny artykuł:
- Osobny artykuł:
- Osobny artykuł:
- Osobny artykuł:
- Osobny artykuł: